Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.25 16:40

Nauja Barbių linija – neutralios lyties: vaikai pasirinks patys

Amerikos žaislų gamintoja „Mattel Inc.“ pradėjo naują neutralios lyties lėlių Barbių liniją, suteikiančią vaikams pasirinkimo laisvę. Vaikai patys galės išrinkti savo lėlės šukuoseną ir drabužius – kelnes ar sijoną, skelbia bendrovė.

Nauja lėlių linija vadinasi „Creatable World“ (Kuriamas pasaulis). Ją sudaro šešios lėlės, pridedami du – ilgų ir trumpų plaukų šukuosenų – perukai, o taip pat rūbai ir aksesuarai, leidžiantys kurti skirtingus vienos lėlės įvaizdžius.

„Žaislai atspindi mūsų kultūrą, o pasauliui vis geriau suvokiant tolerancijos svarbą, mes nusprendėme, kad atėjo laikas sukurti liniją lėlių be jokių etikečių“, – sakė „Mattel Fashion Doll Design“ pirmininko pavaduotoja Kim Culmone britų transliuotojui BBC.

Pasak jos, naują produktą sugalvojo ekspertų grupė, į kurią buvo įtraukti pediatrai, psichologai, tėvai ir vaikai.

Žaislus gaminančios bendrovės, įskaitant „Mattel Inc.“, ne kartą buvo kritikuojamos už tai, kad dar visai neseniai gamino lyčių opoziciją išryškinančius ir stereotipus įtvirtinančius žaislus. 1992 metais kalbėti pradėjusi lėlė Barbė mokėjo tik dvi frazes: „Einam apsipirkti?“ ir „Matematika – tai sunku“.

Dauguma judėjimo už moterų teises ekspertų ir aktyvistų atkreipė dėmesį į nenatūralias Barbės figūros proporcijas, kurios, pasak jų, galėjo prisidėti prie mergaičių nervinės anoreksijos skatinimo. Galiausiai lėlės formos buvo pakeistos.

Dabar „Mattel Inc.“ leidžia įvairių figūros tipų, odos spalvos ir ūgių lėles. Šiais metais lėlei Barbei sukanka 60 metų, tačiau ji ir toliau išlieka vienu geidžiamiausių žaislų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi