Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.25 16:19

Aukoti galima ir taromatu: pirmieji išbandė žinomi žmonės

LRT.lt 2019.09.25 16:19

Nuo šiol kiekvienas, grąžindamas tarą per „Rimi“ parduotuvių taromatus, gali padaryti du gerus darbus: prisidėti prie aplinkos saugojimo ir paremti visuomeninę veiklą vykdančias nevyriausybines organizacijas – „Mamų unija“, „Sidabrinė linija“ ir „Niekieno vaikai“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Išbandyti naują aukojimo galimybę atvykęs aktorius Giedrius Savickas, pamatęs prie taromato besibūriuojantį būrelį vilniečių, šmaikštavo.

„Einu patikrinsiu, ar ir jie aukoja“, – stodamasis į eilę su keliais buteliais nuo vandens juokavo aktorius. Įdėjęs butelius į taromatą jis per kelias sekundes paaukojo atgautus pinigus „Sidabrinei linijai“, kurios veiklą palaiko jau kurį laiką.

Kad paaukoti labai paprasta, pripažino ir baleto artistė Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė: „Labai paprasta ir kviečiu ir kitus prisidėti, nes vienišų žmonių yra labai daug Lietuvoje. Negalima palikti žmogaus vieno. Visada kuo galiu paremiu sunkiai gyvenančias šeimas, aplankau vienišus žmones, pakalbame, pabendraujame ir jaučiu, kad žmogaus nuotaika iškart pagerėjo. Kviečiu ir kitus prisidėti, labai prasminga ir graži iniciatyva.“

Renginyje dalyvavusi verslininkė Liucina Rimgailė sakė, kad ji su šeima dažniausiai remia vaikais besirūpinančias iniciatyvas: prie mažųjų gerovės prisideda ir finansine parama, ir savo kepyklėlėje gaminamais skanėstais.

„Mane ypač džiugina, kad paaukoti organizacijoms galima ir labai netikėtoje vietoje – per taromatą. Galbūt kasdienybėje net jei nori paaukoti, reikia prisiruošti tai padaryti, nueiti į tam tikrą portalą, prisijungti, o čia ateini, paprastai paprastą buitišką veiksmą – grąžini tarą, kurią bet kuriuo atveju atvežtum, ir tu turi galimybę paremti labai svarbią ir reikalingą organizacijų veiklą: tam tereikia kelis kartus paspausti mygtuką. Tai iš tikrųjų nuostabu. Manau, kad dėl to paprastumo ir prieinamumo ši idėja turėtų labai pasiteisinti“, – svarstė L. Rimgailė.

Grąžinant tarą per taromatus paaukoti galima vienai organizacijai arba paskirstyti pinigus kelioms organizacijoms, paaukoti dalį arba visus už grąžintą tarą atgautus pinigus. Tokia funkcija jau įdiegta daugelio „Rimi“ parduotuvių taromatuose, tuo tarpu šešiose parduotuvėse, kuriose yra T63 tipo taromatai, dėl techninių sąlygų bus galima paaukoti vienai iniciatyvai – „Sidabrinei linijai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi