Gyvenimas

2019.09.25 11:39

Už dokumentinį filmą „Emmy“ nominuota lietuvė: ir nominacija yra didelis laimėjimas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.25 11:39

Ką tik baigėsi dar viena „Emmy“ apdovanojimų dalis. Televizijos „Oskarais“ vadinami apdovanojimai išdalinti už geriausius metų darbus naujienų ir dokumentikos kategorijose. Tarp jų buvo numinuotas ir lietuvės prodiusuotas virtualios realybės dokumentinis filmas „Teroro dangūs Jemene“.

Filme pasakojamos trijų jaunų Jemeno žmonių istorijos, pasakojama, kaip juos paveikė oro atako. Viskas filmuota ne įprasta, o 360 laipsnių kampu filmuojančia kamera. Šio filmo prodiuserė – buvusi LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Viktorija Mickutė, šiuo metu dirbanti JAV, televizijos „Al Jazeera“ padalinio „AJ Contrast“ prodiusere.

„Daugelis klausė, ar noriu laimėti, ar laimėjimas man būtų svarbus. Daugeliui atsakiau, kad man ir nominacija yra labai svarbi. Industrijoje tai yra vertinama tarsi apdovanojimas. Ir man, kaip lietuvei, ši nominacija yra didelis apdovanojimas, tarptautinis pripažinimas už mano darbą“, – sakė LRT TELEVIZIJOS kalbinta V. Mickutė.

Kūrybinė komanda negalėjo nuvykti į Jemeną, todėl istoriją filmavo Jemeno žurnalistai. Prieš tai juos reikėjo apmokyti dirbti su naujausiomis technologijomis. Iššūkių kėlė ir komunikacija su jais. V. Mickutė pasakojo, kad kartais dėl prasto interneto net nepavykdavo paskambinti į Jemeną, tad tekdavo susirašinėti.

Kitas sudėtingas dalykas buvo atsisiųsti nufilmuotą medžiagą. Kai kurie garso įrašai V. Mickutei atkeliavo „WhatsApp“ programėle, o tai suprastindavo jų kokybę.

Nors, pasak V. Mickutės, klaidų visame procese pasitaikė nemažai, rezultatas pavyko puikus ir neliko nepastebėtas tarptautinės bendruomenės. 6 minučių filmas buvo numinuotas prestižiniuose, 40-tą kartą vykstančiuose „News & Documentary Emmy” apdovanojimuose.

LRT.lt primena, kad šiemet „Emmy“ kaip niekada dosnūs Lietuvai.

Geriausių istorinio laikotarpio kostiumų kategorijoje pirmą kartą buvo nominuota Lietuvos atstovė – seriale „Černobylis“ dirbusi kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė.

Lietuvoje filmuotas serialas „Černobylis“ iš viso pelnė 10 „Emmy“ statulėlių, o ant jas atsiimant ant scenos ne sykį skambėjo Lietuvos vardas.

„Černobylio“ vykdomasis prodiuseris ir scenaristas Craigas Mazinas, atsiimdamas „Emmy“ apdovanojimą prieš didžiulę salėje sėdinčią auditoriją ir dar milijonams stebint prie televizijos ekranų, dėkojo ne tik Lietuvos žmonėms, bet ir valdžios institucijoms.

Pokalbis su Viktorija Mickute – laidos įraše:

Viktorija Mickutė nominuota „Emmy“: noriu, kad tai būtų motyvacija tiems, kurie svajoja apie tarptautinį pripažinimą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.