Gyvenimas

2019.09.24 18:07

Paryžiaus mados savaitėje – „Dior“ žinutė apie aplinkosaugos krizę

LRT.lt2019.09.24 18:07

Mados sostinėje prasidėjo vienas svarbiausių mados renginių – Paryžiaus mados savaitė. Vieni pirmųjų savo kolekciją pristatė mados namai „Dior“, podiumą pavertę paslaptingu mišku. Tokios teatrališkos dekoracijos – priminimas apie ekologinę krizę ir raginimas tapti atsakingesniais vartotojais.

Vos tik pasibaigė Milano mados savaitė, visų mados gerbėjų akys nukrypo į Paryžių. Du kartus per metus Pancūzijos sostinėje vykstanti mados šventė – viena iš didžiojo mados savaičių ketverto. Kartu su Londono, Niujorko ir Milano mados savaitėmis ji yra vienas svarbiausių metų mados renginių. Pirmiausia dizaineriai savo kūrybą pristato Niujokre, vėliau Londone, po to Milane ir galiausiai Paryžiuje.

Paryžiuje dizaineriai pristatys kolekcijas, skirtas kitų metų pavasariui ir vasarai.
Savo kolekciją jau pristatė mados namai „Dior“ ir jų kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri.

Akivaizdu, kad įkvėpimo ji sėmėsi iš gamtos. Drabužius demonstravę modeliai žengė podiumu, tarsi besidriekiančiu paslaptingame miške.

Prietema, iš kažkur besiveržianti šviesa, žemės, medžiai. Visa tai ne šiaip dizainerės sugalvotos dekoracijos pristatymo nuotaikai sukurti – M. G. Chiuri taip bando atkreipti dėmesį į pasaulyje vykstančią ekologinę krizę ir tai, kad kiekvienas turėtume apgalvotai elgtis su žemės ištekliais.

View this post on Instagram

So it begins ✨ @dior by @mariagraziachiuri #diorss20

A post shared by Gala (@galagonzalez) on

Kaip rašoma Elle.com, pristatymui panaudoti 164 medžiai atkeliavo iš skirtingų Prancūzijos, Vokietijos, Italijos medelynų ir po pasirodymo jie bus panaudoti tvarumo projektams. Prie kiekvieno medžio buvo pridėta kortelė su jo istorija bei aprašytu tolimesniu likimu.

Be to, kaip teigiama Elle.com, „Dior“ pristatymo metu laikėsi tvarumo ir stengėsi nesukurti atliekų – dekoracijoms nenaudotas plastikos, o visos kitos medžiagos – perdirbamos.

Nors įspūdingos dekoracijos ir traukė akį, sunku buvo nepastebėti ir naujosios kolekcijos drabužių – modelių galvas puošė pintis šiaudinės skrybėlės, akį traukė ir gėlėtos šifono suknelės, gamtos motyvai. M. G. Chiuri pasakojo siekianti priminti apie mados ir gamtos ryšį.
„Dior“ pranešime teigiama, kad gamta ir sodai visuomet buvo mados namų įkvėpimo šaltinis.

View this post on Instagram

#dior #diorss20 #pfw

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage) on

Pats Christianas Dioras, namų įkūrėjas, pats sukūrė daugybę ikoniškų gėlėtų suknelių.
„Man pasirodė būtina išsaugoti mados esmę, pateikiant ją iš naujos perspektyvos. Gėlės, augalai nėra vien tik puošybos elementas, jie – mūsų aplinka. Šiandien jais turėtume rūpintis labiau nei kada nors anksčiau“, – prieš pasirodymą kalbėjo M. G. Chiuri.

Daugiau „Dior“ kolekcijos pristatymo akimirkų – nuotraukų galerijoje.