Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.24 14:30

Gripo sezonas ne už kalnų: ragina nedelsti ir pasiskiepyti

LRT.lt 2019.09.24 14:30

Lietuvoje gripo sezonas prasideda 40 metų savaitę, tai yra spalio mėnesį, tad dabar pats laikas skiepytis, nes reikia dviejų savaičių, kad susiformuotų imunitetas, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs S. Čaplinskas, paklaustas, kada pats ketina skiepytis, atsakė, kad tai ketina padaryti dar šią savaitę.

Jis priminė, kad gripo virusas kasmet kinta, todėl ir patariama nuo jo skiepytis kiekvieną sezoną. Gripas atkeliauja į šiaurės pusrutulį iš pietų, todėl prognozė, koks gripas siaus, būtent pagal tai ir formuojama.

„Pagal tai, koks gripas buvo Australijoje, galima daryti prielaidą, kad bus piktesnis, jis gali pradėti plisti anksčiau, bet ir baigtis greičiau“, – sakė S. Čaplinskas.

Pasak S. Čaplinksko, pernai gripas Lietuvoje nusinešė daugiau nei 20 gyvybių. Kiekvienais metais 5-10 proc. suaugusiųjų ir apie 20 proc. vaikų suserga gripu ar kitomis peršalimo ligomis. Gripas pavojingas tuo, kad sukelia daug komplikacijų. Dažniausia bakterinė komplikacija – plaučių uždegimas.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 32.35 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Užbėkime ligai už akių: koks veiksmingiausias būdas apsisaugoti nuo gripo?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi