Gyvenimas

2019.09.23 12:06

„Emmy“ apdovanojimuose – pasisakymai už lygybę ir džiaugsmas dėl didėjančios tolerancijos

LRT.lt2019.09.23 12:06

„Emmy“ apdovanojimai tapo ne tik puikia proga pagerbti ryškiausius kino industrijos talentus, bet ir pakalbėti apie dalykus, kurie džiugina ar skaudina. Vieni prisiminė Holokausto tragediją, kiti ragino kovoti už lygybę, o treti džiaugėsi, kad pagaliau pasaulis pradeda juos priimti.

„Emmy“ apdovanojimų vakarą susirinkusius pasveikino labai žinomas, tačiau labai neįprastas vedėjas – serialo „Simpsonai“ herojus Homeris. Žinoma, šiam nepasisekė – ant jo užkrito fortepijonas, tad tęsti patikėtos užduoties jis negalėjo. Čia pat iš savo vietos žiūrovų salėje pašoko Anthony Andersonas. „Viskas bus gerai, nesijaudinkite! Aš išgelbėsiu šį šou“, – šaukė jis skubėdamas ant scenos.

Galiausiai vedėjo pareigas jis perleido Bryanui Cranstonui oficialiai pasveikinusiam susirinkusią publiką. „Prieš penkiasdešimt metų Neilas Armstrongas žengė pirmuosius žingsnius mėnulyje, o dėl televizijos galios net 600 milijonų žmonių žengė drauge. Tada man buvo 13 metų ir televizorius man atvėrė daugybę galimybių. Ir šiandien, praėjus pusei amžiaus, ji man padeda nusikelti į toliausius pasaulio kampelius “, – kalbą apie televizijos reikšme šiandienos pasaulyje prabilo vedėjas.

Taip smagiai prasidėjo vakaras, kuriame netrūko ovacijų nugalėtojams, padėkų šeimos nariams ir kolegoms, taip pat ir įsimintinų kalbų.

Atsiimdama statulėlę už geriausią antraplanį vaidmenį komiškame seriale „The Marvelous Mrs. Maisel“, aktorė Alex Borstein sakė, savo apdovanojimą skirianti savo mamai ir močiutei, išgyvenusioms Holokaustą.

„Jos yra imigrantės, išgyvenusios Holokaustą. Mano močiutė stovėjo eilėje su kitais, kurie turėjo būti nušauti. Ji pasiteiravo, kas nutiks, jei iš eilės ji pasitrauks. Žmogus turėjęs ją nušauti atsakė, kad jis jai nieko nedarys, tačiau tai nereiškia, kad jos nenužudys kas nors kitas. Vis dėlto, mano močiutė pasitraukė iš eilės. Todėl aš šiandien esu čia. Todėl šiandien yra mano vaikai. Taigi linkiu visiems pasitraukti iš eilės“, – jautriai kalbėjo aktorė.

Geriausio antraplanio aktoriaus draminiame seriale apdovanojimas atiteko „Sostų karų“ žvaigždei Peteriui Dinklage‘ui. Mažaūgis aktorius sakė, kad jaučiasi laimingas esantis įvairios ir tolerantiškos visuomenės dalimi. „Jokioje kitoje vietoje negalėčiau stovėti tokioje scenoje kaip ši“, – sakė jis.

Aktorius, vaidinęs neūžaugą įtakingos giminės narį Tirioną Lanesterį, šį apdovanojimą taip pat yra pelnęs 2011, 2015 ir 2018 metais.

Už geriausią antraplanės aktorės vaidmenį „The Act“ apdovanojimą atsiėmė aktorė Patricia Arquette. „Esu dėkinga, kad vis dar dirbu ir būdama 50-ies gaunu geriausius savo vaidmenis“, – sakė aktorė. Dar labiau publika susijaudino tada, kai P. Arquette savo apdovanojimą skyrė mirusiai sereriai, kuri buvo viena pirmųjų translyčių teisių aktyvistė Holivude, prieš trejus metus mirusi dėl ŽIV komplikacijų.

„Aš labai liūdžiu dėl sesers netekties, iki šiol jos gedžiu ir gedėsiu tol, kol translyčiai asmenys nebus persekiojami ir gales ramiai gyventi. Duokime jiems darbo ir atsikratykime išankstinių nusistatymų“, – sake ji.

Kaip rašoma BBC.com, aktorės Michelle Williams kalba nusipelnė atskiro „Emmy“.
Aktorei buvo įteikta statulėlė už geriausios pagrindinio vaidmens aktorės darbą už vaidmenį „Fossen/Verdon“.

„Šį apdovanojimą laikau pripažinimu to, kas įmanoma, kai moterimi pasitikima, ji jaučiasi saugi, gerbiama. Kai aš prašiau daugiau šokių ar kitokių pamokų, kito peruko ar pan., mano vadovai sutiko.

Jie nebandė įrodinėti, kad kažką žino geriau už mane pačią ir atsižvelgė į mano poreikius bei sumokėjo už užsiėmimus, kurių prašiau. Taip jie man padėjo geriau atlikti mano darbą. Tikiu, kad jie suprato, jog padėdami jam tobulėti ir pakelti savo vertę , kai laikai žmogų vertingu, tai įgalina jį atrasti savo prigimtinę vertę“, – kalbėjo ji.

Aktorė ragino visus darbdavius atsižvelgti į savo darbuotojų, aktorių poreikius, kad jie galėtų gerai atlikti savo darbą ir vieną dieną padėkotų už tai, jog jiems buvo sudarytos puikios darbo sąlygos, todėl jie sulaukė pasisekimo. „Taigi, kai kitą kartą moteris, ypač juodaodė moteris, gaunanti 52 centus, kai jos kolega vyras už tą patį darbą gauna dolerį, sakys jums, ko jai reikia darbui atlikti, įsiklausykite“, – sakė M. Williams.

Į istoriją įėjo ir aktorius Billy Porteris, pripažintas geriausiu pagrindinio vaidmens aktoriumi draminiame seriale. Jis – pirmasis juodaodis gėjus, kuriam pavyko gauti tokį apdovanojimą.
„Telaimina Dievas jus visus. Ši kategorija yra meilė, jūs visi – meilė. Trykštu džiaugsmu ir esu priblokštas, kad sulaukiau šios dienos“, – energingai kalbėjo B. Porteris, pasipuošęs tviskančiu kostiumu ir ekstravagantiška skrybėle.

B. Porteris, anksčiau laimėjęs „Tony“ ir „Grammy“ apdovanojimus kaip geriausias aktorius, savo šlovės akimirką cituodamas velionį rašytoją Jamesą Baldwiną sakė, kad jam prireikė daugelio metų, kad patikėtų, jog turi teisę egzistuoti.

„Aš turiu teisę, jūs turite teisę, mes visi turime teisę“, – kalbėjo susijaudinęs aktorius.

Bene įsimintiniausi ir reikšmingiausi žodžiai mums, lietuviams, „Černobylio“ vykdomojo prodiuserio ir scenaristo Craigo Mazino padėka. Atsiimdamas apdovanojimą skirtą geriausiam miniserialui jis teigė, kad „Černobylis“ „padėjo atskleisti tiesos vertę ir melo pavojų“ bei ne kartą kartojo Lietuvos vardą ir dėkojo dirbusiems lietuviams.

„Didžiąją darbo dalį padarėme Lietuvoje, todėl noriu padėkoti šiai šaliai, jos vyriausybei ir žmonėms, kurie buvo nuostabūs, įsileido mus į savo namus ir kaip buvę Sovietų Sąjungos piliečiai mums tiek daug davė. Taip pat Kijevo ir Ukrainos žmonėms“, – Los Andžele, atsiimdamas „Emmy“ statulėlę už geriausią metų serialą sakė C. Mazinas.

LRT.lt primena, kad apdovanojimuose trimfavo žiūrovų pamėgti serialai „Sostų karai“ ir „Černobylis“.

Serialas „Sostų karai“ už paskutinį, aštuntąjį sezoną buvo nominuotas net 32 apdovanojimams, iš jų laimėjo dvylika. Serialas pripažintas geriausiu draminiu serialu, o aktorius Peteris Dinklage’as – geriausiu antro plano draminio serialo aktoriumi. Dar dešimt apdovanojimų serialas pelnė savaite anksčiau išdalytuose „Creative Arts Emmys“ apdovanojimuose.

Lietuvoje filmuotas „Černobylis“ buvo nominuotas 19 apdovanojimų. Septynias statulėles serialo kūrėjai gavo savaite anksčiau vykusiuose „Creative Arts Emmys“ apdovanojimuose, dar tris pelnė 71-ojoje „Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje: Johanas Renckas gavo apdovanojimą už geriausią miniserialo režisieriaus darbą, o už geriausią miniserialo scenarijų apdovanotas Craigas Mazinas. Taip pat „Černobylis“ pripažintas geriausiu draminiu miniserialu.

Parengta pagal BBC. com, People.com ir BNS.

Taip pat žiūrėkite reportažą:

„Labas rytas, Lietuva“ II d. „Emmy“ ceremonijoje – Lietuvos vardas: ne tik skriejo padėkos, bet ir buvo dedikuotas apdovanojimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.