Gyvenimas

2019.09.25 08:29

Į „Mongolijos ralį“ – su „Žiguliu“: skendo druskos ežere, o sykį teko ištrinti visas nuotraukas

kelionės akimirkos – nuotraukų galerijoje
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.25 08:29

„Žigulys“ – pats geriausias automobilis, taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako keliautojas Emilis Prascienius. „Meskite tas savo „Toyotas“ ir pirkite „Žigulius“, – ragina jis. Keliautojas kartu su draugu ne tik vyko išskirtine transporto priemone, bet ir kitaip bandė atkreipti aplinkinių dėmesį, ir tai jiedu darė siekdami kilnaus tikslo.

Keliautojas E. Prascienius su draugu latviu Rendžiu idėją leistis į „Mongolijos ralį“ su „Žiguliu“ brandino net 7 metus.

„Prieš 7 metus sugalvojau išvykti, bet buvau neseniai pakeitęs darbą. Sunku išeiti iš darbo 2–3 mėnesiams. Reikia, kad ir darbdavys leistų, ir kad būtų finansinės galimybės. Tad užtruko“, – sako jis.

Į kelionę jis leidosi su savo buvusiu kurso draugu – jiedu susipažino Anglijoje, kai mokėsi. Sykį keliautojai jau buvo leidęsi į tolimą kelionę – Maroką.

„Mums ten labai patiko, nors važiavome labai prasta mašina. Metams bėgant mūsų nuotykiai iš Maroko tik gerėjo, nors liko tokie patys, tik mes juos kitaip atsiminėme. Sakome, reikia naujų nuotykių“, – pasakoja E. Prascienius.

Meskite tas savo „Toyotas“ ir pirkite „Žigulius“.

Paklaustas, kodėl į Mongoliją iškeliavo būtent „Žiguliu“, keliautojas tikina, kad „Žigulys“ – pats geriausias automobilis: „Meskite tas savo „Toyotas“ ir pirkite „Žigulius“. Patikima, nes negali su ja lakstyti. Kai važiuoji 100 km/h greičiu, ji visa dreba, nieko negirdi, vienas kitam šauki – greičiau nesinori. Tokia ir turi būti mašina.“

Kaip sako pašnekovas, jis su draugu galėjo vykti bet kur, bet kadangi tam ruošėsi net 7 metus, nusprendė prisijungti prie organizacijos, kuri tiesiog priverstų pagaliau išvažiuoti.

Pasivažinėti „faina“, bet daug daugiau prasmės dar kažką nuveikti. Dėl to ir pirkome keistas kepures, važinėjome su prastomis mašinomis, kad atkreiptume dėmesį.

„Į „Mongolijos ralį“ susirenka labai daug žmonių. Šiais metais buvo 350 mašinų. Visi pradeda vienu metu Čekijoje, baigia prie Mongolijos. Tai darant renkami pinigai labdarai „Cool Earth“. Ji remia ir bando atsodinti tropinius miškus. Mums labai patiko ši idėja. Pasivažinėti faina, bet daug daugiau prasmės dar kažką nuveikti. Dėl to ir pirkome keistas kepures, važinėjome su prastomis mašinomis, kad atkreiptume dėmesį“, – teigia E. Prascienius.

Taip kasmet „Mongolijos ralio“ metu surenkami keli milijonai eurų. Pašnekovas neslepia – kai juos pasiekė žinia apie degančius Amazonės miškus, buvo labai liūdna. „Atrodo, važiuojame, nieko neveikiame, bet kažkuo prisidedame“, – pažymi jis.

Kaip visada kelionėse nutinka ne tik aibė netikėtumų, tačiau norisi užfiksuoti ir daugybę vaizdų bei akimirkų. Keliautojai parsivežė daug užfiksuotų kadrų ir vaizdo medžiagos, tačiau vieną kartą teko ir viską ištrinti.

„Buvome Armėnijos ir Irano pasienyje. Ten be galo gražu, kanjonas, kalnai. Darydavau labai daug „Instagram Stories“. Tuo metu turėjome internetą, tai sau ir filmuoju pasienyje su Iranu. Mus sustabdė civilinis automobilis, iššoko kariškis, net ne Armėnijos, o Rusijos karinės bazės, ir gavome velnių, kad negalima filmuoti, ką žinojome, bet buvo labai gražu“, – sako E. Prascienius.

Labiausiai keliautojui įstrigęs įvykis – skendimas Irano druskos ežere. Anot jo, važiuodami būtent šiuo ežeru drąsuoliai bando pasiekti greičio rekordus. Tai pabandyti padarė ir jiedu, tačiau nesėkmingai.

Druska įdomi – įpjauna tavo odą, visur patenka, labai skauda. Buvome išsigandę.

„Spaudėme gazą iki galo, ir druska pralūžo, pradėjome skęsti. Druska įdomi – įpjauna tavo odą, visur patenka, labai skauda. Buvome išsigandę“, – prisimena jis.

Pirmiausia pavyko prisišaukti vietinį – iraniečiai, pasak keliautojo, be galo draugiški žmonės. Tačiau ir šis įklimpo, tad tik pasitelkus daugybę pagalbininkų po 3 valandų plušėjimo pavyko išgelbėti automobilį.

„Visą naktį plovėme mašiną, nes viskas pradėjo rūdyti. Bet pamiršome nuplauti raktelį – ryte jis buvo be galo surūdijęs“, – kalba E. Prascienius.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mongolijos ralyje siautėjęs Emilis: „Žigulys“ yra pati geriausia mašina, pamirškite tas savo „Toyotas“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.