Gyvenimas

2019.09.23 06:51

„Sostų karai“ pelnė ketvirtąjį „Emmy“ kaip geriausias draminis serialas

atnaujinta 11.20
BNS2019.09.23 06:51

Aštuntasis ir paskutinysis „Sostų karų“ („Game of Thrones“) sezonas sekmadienį pelnė „Emmy“ apdovanojimą kaip geriausias draminis televizijos serialas. Geriausiu mini serialu išrinktas Lietuvoje filmuotas „Černobylis“.

Televizijos HBO fantastinis epas „Sostų karai“ („Game of Thrones“) sekmadienį per televizijos apdovanojimų „Emmy“ ceremoniją pergalingai sugrįžo į Geležinį sostą ir netikėtumų kupiną vakarą pelnė prestižinę geriausio draminio serialo statulėlę.

HBO maginės fantastikos serialas šiemet buvo rodomas aštuntąjį ir paskutinį sezoną. Geriausiu draminiu serialu per „Emmy“ apdovanojimus jis buvo pripažintas jau ketvirtąjį kartą.

Šįkart „Emmy“ dalybų vakaras „Sostų karams“ buvo gana ramus. Anksčiau per ceremoniją Peteris Dinklage`as buvo paskelbtas geriausiu dramos antrojo plano aktoriumi. Aktorius, vaidinęs neūžaugą įtakingos giminės narį Tirioną Lanesterį, šį apdovanojimą taip pat yra pelnęs 2011, 2015 ir 2018 metais.

Iš viso „Sostų karai“ už paskutinį sezoną nominuotas net 32 apdovanojimams, iš jų laimėjo dvylika. Dar dešimt apdovanojimų serialas pelnė savaite anksčiau išdalytuose „Creative Arts Emmys“ apdovanojimuose.

Keliomis minutėmis vėliau aktorė Julie Garner laimėjo savo pirmąjį „Emmy“ už geriausią antrojo plano dramos aktorės vaidmenį televizijos „Netflix“ seriale „Ozarkas“.

Varžantis dėl geriausio draminio serialo apdovanojimo „Sostų karai“ įveikė „Geriau skambink Solui“ („Better Call Saul“), „Asmens sargybinį“ („Bodyguard“), „Žudant Ievą“ („Killing Eve“), „Ozarką“ („Ozark“), „Pozą („Pose“), „Paveldėjimą“ („Succession“) ir „Mus“ („This is Us“).

Kita televizijos „Oskarais“ vadinamų apdovanojimų vakaro žvaigžde tapo į istoriją patekęs serialo „Poza“ („Pose“) aktorius Billy Porteris, o komiškas serialas „Nepritampanti“ („Fleabag“) vadovavo britiškai invazijai, sugriovusiai daugelio prognozes.

„Visa tai prasidėjo George'o R. R. Martino pakrikusiame prote“, – sakė „Sostų karų“ prodiuserius Davidas Benioffas ir padėkojo autoriui, kurio fantastikos saga „Ledo ir ugnies giesmė“ tapo serialo šaltiniu.

B. Porteris, vaidinantis FX draminiame seriale „Poza“ apie XX amžiaus pabaigos Niujorko miesto afroamerikiečių ir lotynų amerikiečių LGBTQ bei persirengimo meno (angl. drag) atstovų pasirodymų kultūrą, tapo pirmuoju savo homoseksualumo neslepiančiu vyru, pelniusiu geriausio dramos aktoriaus „Emmy“.

„Amazon“ juodojo humoro komedija apie sutrikusią jauną moterį, buvo pripažintas geriausiu komišku serialu. Jo kūrėja ir pagrindinio vaidmens atlikėja britė Phoebe Waller-Bridge (Fibi Voler Bridž) pelnė geriausios komedijos serialo aktorės ir geriausio režisieriaus apdovanojimus.

„Tai jau tampa juokinga“, – sakė Ph. Waller-Bridge, trečią kartą pakilusi į sceną atsiimti „Emmy“ statulėlės.

Jos pergalė užkirto kelią politinės komedijos „Viceprezidentė“ žvaigždei Juliai Louis-Dreyfus sekmadienį patekti į istoriją kaip daugiausiai „Emmy“ apdovanojimų pelniusiai aktorei.

Kiek anksčiau atsiimdama apdovanojimą už geriausią komiško serialo scenarijų Ph. Waller-Bridge sakė, jog „Nepritampančios“ triumfas yra įrodymas, kad „nešvari, iškrypusi, sutrikusi moteris gali galiausiai laimėti „Emmy“.

Anglų aktorė Jodie Comer pripažinta geriausia draminio serialo aktore už vaidmenį „BBC America“ seriale „Žudant Ievą“. Ji varžėsi su kita šio serialo žvaigžde Sandra Oh, už savo vaidmenį anksčiau pelniusia geriausios draminio serialo aktorės „Auksinį gaublį“. Pergalės atveju S. Oh būtų tapusi pirmąja azijiečių kilmės aktore, laimėjusia „Emmy“ šioje kategorijoje.

Billas Haderis antrą kartą iš eilės buvo pripažintas geriausiu komedijos serialo aktoriumi už vaidmenį juodojo humoro seriale „Baris“.

Peteris Dinklage'as, už vaidmenį „Sostų karuose“ sekmadienį paskelbtas geriausiu dramos antrojo plano aktoriumi, tapo daugiausiai apdovanojimų – keturis – už tą patį vaidmenį pelniusiu aktoriumi, aplenkęs Aaroną Paulą iš serialo „Bręstantis blogis“ (Breaking Bad).

„Manau, man labai pasisekė, kad priklausau bendruomenei, kur svarbiausia – tolerancija ir įvairovė, nes niekur kitur negalėčiau atsidurti tokioje scenoje, kaip ši“, – kalbėjo mažaūgis P. Dinklage'as.

„Netflix“ kriminalinės dramos „Ozarkas“ žvaigždė Julia Garner pelnė geriausios draminio serialo antrojo plano aktorės statulėlę. Dėl šio trofėjaus su ja varžėsi keturios „Sostų karų“ aktorės.

Auditorija prapliupo džiaugsmo šūksniais, kai buvo paskelbta, kad geriausiu mini serialo ar filmo aktoriumi pripažintas Jharrelas Jerome'as iš serialo „Kai jie mus mato“, pasakojančio apie jaunos moters išprievartavimo Manhatano Centriniame parke praėjusio amžiaus 9-o dešimtmečio pabaigoje bylą.

„Svarbiausia – tai yra už vyrus, kuriuos mes žinome kaip Reabilituotą penketą“, – sakė aktorius ir įvardijo penkis už tą nusikaltimą neteisingai nuteistus vyrus, sekmadienio vakarą buvusius salėje. Aidint garsiems plojimams jie atsistojo pasveikinti Jh. Jerome'o.

Tai buvo vienintelis šio pripažinimą pelniusio „Netflix“ serialo apdovanojimas sekmadienio vakarą. Geriausio mini serialo „Emmy“ atiteko Lietuvoje filmuotam televizijos HBO serialui „Černobylis“ („Chernobyl“).

Lietuvoje filmuotas „Černobylis“ buvo nominuotas 19 apdovanojimų. Septynias statulėles serialo kūrėjai gavo savaite anksčiau vykusiuose „Creative Arts Emmys“ apdovanojimuose, dar tris pelnė 71-ojoje „Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje: Johanas Renckas gavo apdovanojimą už geriausią miniserialo režisieriaus darbą, o už geriausią miniserialo scenarijų apdovanotas Craigas Mazinas. Taip pat „Černobylis“ pripažintas geriausiu draminiu miniserialu.

„Černobylio“ vykdomasis prodiuseris ir scenaristas Craigas Mazinas, atsiimdamas apdovanojimą teigė, kad šis serialas „padėjo atskleisti tiesos vertę ir melo pavojų“ bei ne kartą kartojo Lietuvos vardą ir dėkojo dirbusiems lietuviams.

„Didžiąją darbo dalį padarėme Lietuvoje, todėl noriu padėkoti šiai šaliai, jos vyriausybei ir žmonėms, kurie buvo nuostabūs, įsileido mus į savo namus ir kaip buvę Sovietų Sąjungos piliečiai mums tiek daug davė. Taip pat Kijevo ir Ukrainos žmonėms“, – Los Andžele, atsiimdamas „Emmy“ statulėlę už geriausią metų serialą sakė C. Mazinas.

HBO išsaugojo tvirtas lyderės pozicijas, sekmadienį ir savaite anksčiau vykusioje „Creative arts Emmy“ apdovanojimų, skiriamų už geriausius garso, specialiųjų efektų, montažo ir kitus sprendimus, ceremonijoje pelniusi iš viso 34 trofėjus.

Tačiau srautinio siuntimo milžinės taip pat pasiekė naujas „Emmy“ aukštumas: „Netflix“ susižėrė iš viso 27 apdovanojimus, „Amazon Prime“ – 15.

Michelle Williams, pelniusi geriausios aktorės apdovanojimą už šokėjos Gwen Verdon įkūnijimą FX mini seriale „Fosse/Verdon“, paragino kovoti už lyčių ir rasių lygybę.

Ji padėkojo FX ir studijai už „visišką palaikymą ir už tai, kad mokėjo man tiek, kiek vyrams, nes jie supranta: kai laikai žmogų vertingu, tai įgalina jį atrasti savo prigimtinę vertę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.