Gyvenimas

2019.09.21 13:42

Sostinėje šurmuliuoja „Mamų mugė“: Žemė jums padėkos!

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.09.21 13:42

Sostinėje šurmuliuoja jau šešioliktoji „Mamų mugė“, pasitinkanti šūkiu „Žemė jums dėkoja“. Gariūnų verslo centre susirinko per pusantro tūkstančio šeimų, kurios perleidžia panaudotus daiktus kitoms šeimoms. Beje, visi dalyviai kviečiami jungtis prie gerumo akcijos ir paaukoti.

„Šiemet mugėje dalyvauja per 1600 dalyvių, siūlančių daiktus, kurie jiems jau pasitarnavo ir dabar gali būti naudingi kitoms šeimoms. Žemė jiems dėkoja už tai, kad senų daiktų nesukišo į maišus ir nepaslėpė palėpėje, o įdėjo daug pastangų, kad jų daiktai galėtų pasitarnauti ir kitoms šeimoms.

Smagu, kad dėvėtas daiktas žmonėms nebesisieja su tam tikru nepritekliumi, o veikiau yra nauja ekologiška mada. Jos dėka panaudoti daiktai įgyja antrą gyvenimą ir toliau keliauja per pasaulį“, – sako „Mamų mugės“ organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Čia apsilankiusieji gali rasti daugybę dalykų, kurie pravers kitoms šeimoms: nuo naujagimio vežimėlio ar pratybų sąsiuvinių iki dalykų, kurie bus naudingi ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvėliams – šiemet mugėje veikia ir damų bei džentelmenų skyriai.

Mugė šurmuliuoja du paskutinius rugsėjo savaitgalius – tiems, kurie nespėjo apsipirkti prieš paskutinį šio mėnesio savaitgalį, užsukti galės rugsėjo 26-29 d. „Mamų mugė“ spalio 10-13 dienomis persikels ir į Kauną.

Užsukusieji gali ne tik apsipirkti, bet ir paaukoti, šiemet lėšos renkamos vaikų hospisui. „Atėjusieji gali prisidėti prie kilnaus tikslo, be to, visi daiktai, kurie liks neparduoti ir bus paženklinti specialiu ženklu, atiteks socialiai remtinoms šeimoms, organizacijoms, socialiniams paramos centrams“, – pasakoja J. Barbora Jauniškienė.

Daugiau apie gerumą akciją – vaizdo reportaže (nuo 32.30 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Marius Repšys: po ligos rašymas man buvo kaip terapija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt