Gyvenimas

2019.09.21 13:11

Parodų rūmai virto kino sale: „Comic Con Baltics“ – užsienio žvaigždžių desantas ir herojais persirengę dalyviai

Atnaujinta 16.00 val.
LRT.lt2019.09.21 13:11

Sostinėje prasidėjo trečius metus iš eilės vyksiantis renginys „Comic Con Baltics“. Parodų rūmuose „Litexpo“ priešpaskutinį rugsėjo savaitgalį – naujausių lietuviškų filmų pristatymai, peržiūros, vaizdo žaidimai, žinomi komiksų kūrėjai ir daugybė susitikimų su žinomais užsienio aktoriais, atvykusių į renginį pabendrauti su gerbėjais Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad visi renginio svečiai sostinę pasiekė sklandžiai ir sėkmingai. Kai kurie iš jų jau spėjo ne tik susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, bet ir aplankyti jo apylinkes. Nekantraujame kada įvyks aktorių ir kūrėjų susitikimas su Baltijos šalyse jų laukiančiais gerbėjais“, – sakė renginio organizatorius Tomas Vievesis.

Į renginį atvyko žvaigždžių kaukių gamyba išgarsėjęs Landon Meier, kultinio serialo „Vaikštantys numirėliai“ ir „Vakarų pasaulis“ žvaigždė Stevenas Oggas, daugiausiai sekėjų pasaulyje turinčių internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ kūrėjas Rob DenBleyker, Badą Bandį seriale „Vedęs ir turi vaikų“ įkūnijęs David Faustino, visame pasaulyje garsūs komiksų kūrėjai Yehuda ir Maya Devir, „Vikingų“ žvaigždė Georgia Hirst ir kiti.

Šiemet lankytojams parengtos net keturios tarptautiniuose kino festivaliuose įvertintų filmų programos – „Festivalių numylėtiniai“, „Filmukai mažiausiems“, „Show Me Shorts“ ir speciali režisieriaus Jono Trukano filmų programa.

„Trumpametražiai filmai tampa vis populiaresniu kino filmų formatu, nes dramatišką, meilės ar siaubo istoriją galima išgyventi per sąlyginai trumpą laiko tarpą. Tuo tarpu, tokią trumpųjų filmų koncentraciją, kaip renginyje „Comic Con Baltics 2019“ esančioje kino salėje, vienoje vietoje išvysti galima labai retai. Ypač – kalbant apie lietuvių kino kūrėjų darbus“, – pasakojo „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Šeštadienį atskira programa skirta ir patiems mažiausiems renginio svečiams. Trumpametražių filmų rinkinyje „Filmukai mažiausiems“ – Europos kino kūrėjų darbai, skirti kino mylėtojams nuo 4 metų amžiaus.

Sekmadienį „Lithuanian Shorts“ kino salėje – visai šeimai skirta lietuviškų trumpametražių filmų programa „Show Me Shorts“.

Atidarymo ceremoniją vedęs Justinas Jankevičius renginio svečiams uždavė klausimą – kada jie pirmą kartą pasijuto žinomi? Su itin realistiška ir publiką pralinksminusia aktoriaus Danny Devito kauke į sceną žengęs kūrėjas Landonas Meieris juokavo, kad nesijautė žinomas iki tol, kol atvyko į „Comic Con Baltics 2019“.

Tuo tarpu aktorius S. Oggas pasidalino žinomumo paradoksu. Aktoriaus nuomone, kartu su populiarumu atkeliauja privilegijos, kurios yra reikalingos tik prieš išgarsėjant.

„Pasijutau žinomas, kai pradėjau nemokamai gauti įvairių daiktų. Paradoksas toks, kad kai esi pradedantis aktorius ir pinigų neturi, daiktų nemokamai tau niekas neduoda. O tapęs žinomu ir pradėjęs gauti didesnes pajamas staiga gauni ir nemokamų privilegijų. Tai labai keista! Tiesa, šios kėdės labai patogios, norėčiau tokią turėti“, – juokavo aktorius.

Komiksų piešėjai Yehuda ir Maya Devir į klausimą atsakė pasidalindami istorija iš pirmųjų vaikelio laukimo mėnesių.

„Sutikdami mus gatvėje ar parduotuvėje žmonės sveikindavo, tačiau mes nesuprasdavome kodėl – vizualiai nėštumo dar nesimatė. Kiek vėliau paaiškėjo, kad tai gerbėjai apie nėštumą sužinoję iš mūsų komiksų“, – sakė Maya Devir.

Tiesa, klausimų buvo ir daugiau. Seriale „Vikingai“ kovotojos, vikingės Torvi personažą įkūnijusios, aktorės Georgia Hirst vedėjas paklausė, kiek realybėje būtų panaši ji ir jos įkūnijama nuožmi bei tvirta personažė. Aktorė juokavo, kad nuo savo personažės skiriasi tuo, jog pagalbos jai reikėtų vos įsipjovus į pirštą.

Tuo tarpu į sceną užlipusį „Vedęs ir turi vaikų“ aktorių David Faustino renginio vedėjas J. Jankevičius informavo, kad šis televizijos serialas Lietuvoje buvo toks populiarus, kad yra rodomas iki šiol. Aktorius juokavo, jog manė, kad serialo žiūrovų pasaulyje jau nebėra.

Susipažinti su į sostinę atvykusiais garsiais aktoriais bei komiksų kūrėjais gerbėjai galima rugsėjo 21-22 d. Vilniuje.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.