Gyvenimas

2019.09.20 21:28

Rudens lygiadienis Vilniuje: padėka saulei – šviesos instaliacijos ir scena ant vandens

LRT.lt2019.09.20 21:28

Įspūdingomis instaliacijomis nušvitusi Neries krantinė sostinėje ir netradicinė scena ant vandens – taip sostinėje paminėtas rudens lygiadienis. Rudeniški orai neišgąsdino – renginio stebėti susirinko gausus būrys vilniečių ir sostinės svečių.

Rudens lygiadienis – metas, kai naktis ir diena susilygina. Būtent lygiadienis yra laikomas astronominio rudens pradžia ir šiltojo laiko pabaiga. Paprastai lygiadienis minimas rugsėjo 21-23 d. Visame pasaulyje šiomis dienomis rengiama daug smagių karnavalų, lydimų fejerverkų, rudens gėrybių mugių ir pan.

Nuo seno ir mūsų protėviai šią dieną švęsdavo – džiaugdavosi derliumi ir dėkodavo dievams bei saulei už jos dovanas. Tačiau nuo žilos senovės žinomi papročiai šiuo metų laiku atnašauti dievybėms už išaugintą, subrandintą derlių, šiandien įgyja naujas formas.

Kasmet Vilniaus etninės kultūros centras šiai šventei pažymėti kuria įspūdingą reginį vilniečiams Neries krantinėje prie Mindaugo tilto, kurio pagrindiniai elementai – šviesa, tamsa, muzika. Priešpaskutinį rudens savaitgalį sostinėje jau 27-ąjį kartą surengta šventė taip pat neapsiėjo be naujų kūrybinių sprendimų ir įspūdingo reginio.

Visi, susirinkę prie Neries krantinės, esančios šalia Mindaugo tilto, galėjo džiaugtis valandos trukmės reginiu „Saulės dovanos“. Šiai progai buvo paruošta misterija, įprasminanti saulės palydas į kiek tamsesnį laikotarpį.

Dešinėje krantinėje degė iš žvakių sudėlioti mitologiniai ženklai, taip pat buvo trys degančios ugnies skulptūros, kairėje – šiuolaikinio šokio teatro „Airos“ pasirodymas vandens scenoje. Renginį vainikavo simbolinė Nerimi plaukianti Maros vandenų skulptūra.

Prie renginio nuotaikos prisidėjo ir muzikines improvizacijas kanklėmis gyvai atlikęs Gediminas Žilys, teminius tekstus skaitė aktorius Saulius Bareikis.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.