Gyvenimas

2019.09.20 11:57

Milane karaliauja mada, ant podiumo – drabužiai primenantys smuikus ir Picasso paveikslus

LRT.lt2019.09.20 11:57

Drabužiai kaip smuikas ar Pablo Picasso paveikslai, moteris šnipė, vėjyje besiplaikstančios palaidinės ir kailinukai. Visa tai mados gerbėjai galėjo išvysti antrąją Milano mados savaitės dieną. Čia garsiausi dizaineriai pristato kitų metų pavasario ir vasaros kolekcijų drabužius.

Milane prasidėjo mados savaitė. Šis mados renginys Italijoje vyksta su kartus per metus – maždaug vasario ar kovo mėnesį pristatomos rudens ir žiemos kolekcijos, o rugsėjį ar spalį – pavasario ir vasaros kolekcijos.

1958-aisiais pradėta rengti mados savaitė yra viena iš didžiojo mados savaičių ketverto. Kartu su Londono, Niujorko ir Paryžiaus mados savaitėmis ji yra vienas svarbiausių metų mados renginių. Pirmiausia dizaineriai savo kūrybą pristato Niujokre, vėliau Londone, po to Milane ir galiausiai Paryžiuje.

Šiemet Londono ir Niujorko mados savaitės jau praūžė, o trečiadienį mados šventė prasidėjo ir Italijoje.

Antrąją mados savaitės dieną mados mylėtojų teismui pristatyta dvylika kolekcijų, tarp jų – „Max Mara“, „Emporio Armani“, „Fendi“, „Moschino“ ir kiti.

Viena laukiamiausių šios mados savaitės kolekcijų – „Emporio Armani“ pavadinta „Oras“. Kaip rašoma Vogue.com, mados namų kolekcija kiek miglota įvairių stilių sintezė.

Skirtingų raštų ir audinių netrūksta ir pavasariui bei vasarai skirtoje „Fendi“ kolekcijoje – nuo itin plono, permatomo audinio suknelių iki masyvokų kailinukų.

„Max Maros“ kūrybos direktorius Ianas Griffithsas neslepia esantis nemažas filmų apie šnipus gerbėjas, tad panašu, kad ir jo naujausia kolekcija yra Jameso Bondo ir kitų panašių istorijų.Kaip rašoma Vogue.com, pats kūrybos direktorius sako, jog naujosios kolekcijos drabužiai tinkami visoms gyvenimo aplinkybėms – nuo automobilių gaudynių iki iškilmingo pobūvio.

„Moschino“ pristatė Pablo Picasso ir jo mūzų įkvėptą kolekciją, kurioje netrūko spalvų, meniškų potėpių, ornamentų, detalių. Kiekvienas kolekcijos drabužis priminė tapytus paveikslus.

„Max Mara“, „Emporio Armani“, „Fendi“, „Moschino“ kolekcijos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.