Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.19 15:34

Nors ruduo tik įsibėgėja, gydytojai rekomenduoja pasitikrinti, ar pakanka vitamino D

Rudenį vertėtų atlikti kraujo tyrimus ir įsitikinti, kad organizmui nestinga vitamino D, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pastebi šeimos gydytojas Andrius Bleizgys. Jei prieš vasarą organizmui šio vitamino trūko, gali būti, kad vasaros nepakako atsargoms papildyti.

Ruduo prasidėjo vos prieš porą savaičių, ar gali būti, kad mūsų organizmams jau pradeda trūkti vitamino D?

„Gyvename tokioje geografinėje padėtyje, kad saule pasidžiaugti galime ne taip ir ilgai, praktiškai tik vasarą. Jei po žiemos ir pavasario organizmas labai stokojo vitamino D atsargų, trumpos lietuviškos vasaros nepakako atsargoms papildyti, juolab, kad nemažai laiko praleidžiame uždarose patalpose“, – sako šeimos gydytojas ir pataria rudenį atlikti tyrimus ir įsitikinti, kad šio vitamino organizmui tikrai pakanka.

Be to, A. Bleizgys pastebi, kad vaistininko konsultacijos pakanka ne visada. Organizme esant nemenkam vitamino D trūkumui, tik gydytojas gali paskirti didesnes jo dozes.

„Daugumos kitų vitaminų ir mikroelementų mums turėtų užtekti, jei valgote įvairų maistą. Vitaminas D yra išskirtinis, nes šalyse, kur saulės mažiau, daugeliui žmonių jo trūksta“, – sako gydytojas.

Manančius, kad vitamino D galima gauti apsilankius soliariume, šeimos gydytojas įspėja, kad ši procedūra gali padaryti daugiau žalos nei teikti naudos ir verčiau rekomenduoja rinktis papildus.

„Jei tyrimai parodo, kad vitamino D tikrai trūksta, vitamino papildus reikėtų pradėti vartoti rudens antroje pusėje ir vartoti iki pat balandžio. Matydamas jūsų tyrimų rezultatus, gydytojas pasakys, kiek tiksliai vertėtų naudoti papildus“, – sako A. Bleizgys.

Jis primena, kad vitamino D trūkumas pasireiškia kaulų ligomis, nuovargiu, apatinės nugaros dalies skausmais, dažnesnės peršalimo ligos ir pan.

Išsamiau – vaizdo reportaže.

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kai saulės šilumos sulauksime mažiau: vitamino D trūkumą patariama stabilizuoti visu šaltuoju metų sezonu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi