Gyvenimas

2019.09.19 14:56

Botanikos sode prasideda Žemės meno paroda: kūrinius įkvėpė vietos kraštovaizdis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.09.19 14:56

Violetine nuspalvintos šakos vidury tvenkinio, lyg iš teatro scenos nužengusios kaukės miške ar dar žolei žaliuojant papuošta kalėdinė eglutė – kasmet rudenėjant Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode atsiranda netikėčiausių istorijų ir objektų. Čia prasideda Žemės meno paroda.

Penkioliktą kartą atvirame ore surengta žemės ir aplinkos meno paroda, šiemet pavadinta „Atradimai“ ir sudaryta iš daugiau nei dvidešimties darbų.

Kasmet parodoje dalyvaujanti floristė Natalija Učvatova šį kartą čia dirbo dvi savaites. Rezultatas – maždaug šimto kvadratinių metrų ploto kūrinys, įkvėptas šioje vietoje atrastų laukinių orchidėjų ir noro šią vietą saugoti, tarsi apkabinti. Pasak floristės, iššūkiu kaskart tampa būtinybė prisitaikyti prie erdvės ir jos neperdaryti.

Žemės meno principai – jis kuriamas iš gamtoje randamų natūralių medžiagų, aplinkos menas jau papildomas ir dirbtinėmis integruojant jas į gamtos erdves. Žemės ir aplinkos meno kūriniai pritaikomi prie vietinio gamtovaizdžio.

Botanikos sode taip pat ne vieną dieną ieškota tinkamų, idėjas sufleruojančių vietų– todėl kitur, pasak parodos kuratorės, šie žemės meno kūriniai būtų visai kitokie. Be to, autoriai turėjo laikytis dar vienos žemės meno taisyklės – gamtai nepakenkti.

Žemės ir aplinkos meno paroda veiks iki lapkričio, tačiau anot organizatorės, kūriniai liks tol, kol jie nepranyks gamtoje. O kai kuriems darbams pamatyti net ir palankesnis kitas metų laikas – jie atsiskleidžia visiškai kitaip.

Išsamiau apie parodą – vaizdo reportaže (nuo 15.05 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Penkiamečių vaikų įgūdžiai šiandien: kalbos raidai kenkiančios technologijos ir vizitai pas logopedą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.