Gyvenimas

2019.09.19 14:40

Kai kurie amerikiečiai džiaugiasi galėdami neskalbti: JAV vis labiau populiarėja kasdienių drabužių nuoma

LRT TV naujienų tarnyba2019.09.19 14:40

JAV sparčiai populiarėja kasdienių drabužių nuoma. Sugalvota kaip būdas nebrangiai pasipuikuoti garsaus dizainerio rūbu, dabar nuomotojai siūlo beveik viską – nuo džinsų iki sportinių kostiumų.

Amerikietė drabužių nuomos įmonių klientė Lisa Batito sako, kad antrą kartą to paties drabužio nedėvi. Ir nors ji puošiasi žinomų dizainerių drabužiais, pavyzdžiui, Jasono Wu suknele už beveik du tūkstančius dolerių ar Christiano Siriano sijonu už 1300 dolerių, ji sakosi šiems drabužiams tiek neišleidžianti – šių drabužių nuoma gerokai pigesnė.

Muziejaus Naujajame Džersyje agentė išleidžia per mėnesį 277 dolerius, kad gautų geraiusių sezono produktų iš trijų drabužių nuomos kompanijų. O pasirinktus drabužius iš virtualių spintų ji gali užsisakyti su pristatymu į namus.

Jau daug pirmaujančių kompanijų nuomoja drabužius už mėnesinį mokestį. Vienas tokių Kalifornijos startuolių kompanija „Le Tote“ ką tik nusipirko visas bankrutuojančio „Lord Tayor“ parduotuves ir ten įrengia nuomos punktus, kur klientai patys galės pačiupinėti ir pasimatuoti norimus drabužius.
„Žmonės užsideda juos vieną kartą, įdeda į „Instagram“ ir jaučia spaudimą, kad daugiau užsivilkti negalės. Taigi jie ieško alternatyvių būdų kaip išvengti krūvos pirkinių, kuriuos jie panaudos tik kartą“, – sako „Le Tote“ įkūrėjas Brettas Northartas.

Kol kas drabužių nuoma Amerikoje užima tik procentą pagamintų drabužių rinkos, bet ji sparčiai auga – 24 proc. per metus. Drabužių nuomos mėgėjai tvirtina, kad taip jie prisideda prie tvarios ekonomikos – nekaupia nereikalingų daiktų, be to yra ir kiek netikėtų privalumų.

„Nebereikia skalbti, o šio dalyko tikrai nemėgstu“, – šypsosi L. Batito, besinaudojanti drabužių nuomos paslaugomis.

Išsamiau – vaizdo reportaže (nuo 06.30 min.).

Žinios. Vilniuje neutralizuojamas sprogmuo, rekomenduojama vengti maršruto link Kapsų bei Kaminkelio gatvių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.