Gyvenimas

2019.09.19 12:01

Nuo kasų prie aksesuarų: noras puošti nuotakas kūrėją nuvedė į Portugaliją

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.09.19 12:01

Agnė Kanapeckaitė – šimtus kasų ir kasyčių supynusi kūrėja, kurią noras dabinti merginų plaukus nuvedė į Portugaliją. Kaip ji pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“, nenorėdama puošti kasų plastiku, ji pradėjo mokytis juvelyrikos.

Agnės kelionė prasidėjo nuo pinamų kasų draugėms, vėliau atsirado iniciatyvos socialiniuose tinkluose, komerciniai renginiai ir suvokimas, kad norisi daugiau. Kūrėja susikrovė lagaminus ir išsikraustė į Portugaliją mokytis juvelyrikos.

Kūrėja pasakoja, kad įvairūs rankdarbiai jai buvo įdomūs nuo mažų dienų ir, kaip pati juokauja, jos rankos visuomet dirbdavo. „Tačiau niekada nedirbo taip, kaip pradėjo dirbti besimokant juvelyrikos. Beje, juvelyrika nėra romantiškas ir delikatus darbas, tai veikiau fiziškai sunki veikla. Juk kartais tenka ir metalą pjaustyti“,– pasakoja A. Kanapeckaitė.

Anksčiau nuotakoms pynusi kasas, dabar Agnė džiaugiasi galinti jas papuošti ir įvairiais aksesuarais. Ji sako visada žinojusi, kad perlai ir sidabras – jos stichija, tačiau džiaugiasi, kad juvelyrė, iš kurios mokosi, nuolat priverčia išklysti iš komforto zonos.

„Supratau, kad šiaip gyvenime mėgstu vadovauti ir kontroliuoti, tačiau kontroliuoti gali ne viską, ypač ne metalą ar ugnį. Tad jei būsi piktas, metalas tau gali ir nepaklusti – juk jam nepavadovausi. Taigi teko apsišlifuoti pačiai. Kaip aš metalą šlifuoju, taip jis mane. Tai tikrai nėra lengva“, – šypsosi mergina.

Agnė kurdama bandanti prisitaikyti prie įvairių poreikių – jai svarbu, kad kažką sau atrastų ir kuklumą vertinančios, ir iškirtinai atrodyti norinčios nuotakos. Išvykus į Portugaliją teko išmokti ir naujų dalykų, nors, kaip pastebi kūrėja, abiejų šalių nuotakos turi nemažai panašumų.

„Lietuvės ir portugalės panašios paprastumu. Aš ir kuriu tokias šukuosenas ir papuošalus, kurie jų nepaslėptų ar nepaverstų kitais žmonėmis, noriu paryškinti jų grožį. Ir lietuvės, ir portugalės tai vertina.

Kūrėja įsitikinusi, jog plaukai – viena iš didžiausių merginos puošmenų, tad juokauja, kad jei galėtų, visoms pintų plaukus ir skatintų juos puoštis segtukais, langeliais ar kitais aksesuarais. „Noriu, kad merginų plaukai žydėtų“, – sako ji.

Kūrėja džiaugiasi, kai padaro savo klientes laimingesnėmis, o ir ją pačią darbas džiugina todėl, kad savo kūrybos rezultatus gali pamatyti iškarto.

Išmokti dar liko nemažai, tačiau Agnė kasdien nekantrauja atrasi naujų formų, derinių ir medžiagų. O kur šukuosenos ir aksesuarai nuves toliau, ir pati sako nežinanti, tačiau nekantrauja priimti ateinančius iššūkius.

Išsamiau – vaizdo reportaže (nuo 24.23 min).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Penkiamečių vaikų įgūdžiai šiandien: kalbos raidai kenkiančios technologijos ir vizitai pas logopedą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.