Gyvenimas

2019.09.19 10:33

Menininkė Aistė Kisarauskaitė galeriją įrengė savo namuose: įkvėpė tėvų pavyzdys

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.09.19 10:33

Galerija „Trivium“ – ne tik erdvė menui eksponuoti, tai namai ir kūrybos erdvė menininkei Aistei Kisarauskaitei. Vilkpėdės daugiabutyje įkurta galerija – tai menininkų Kisarauskų šeimos tęsiama tradicija.

Galerija gyvuoja jau ketvirtus metus. Idėją įkvėpė menininkės tėvų pavyzdys – sovietmečiu jie taip pat buvo įkūrę galeriją savo namuose.

Kasmet joje ekspozicija keičiama po 10 kartų. Nuolatinio darbo laiko šioje galerijoje nėra, bet apie renginius ir čia pristatomus menininkų darbus lankytojai gali sužinoti galerijos interneto svetainėje arba paskambinę telefonu.

Menininkė pasakoja, kad pasaulyje tai nėra naujiena, užsienyje nemažai galerijų įkurta namų erdvėje.

„Galerija – mano socializacija, – juokauja menininkė. – Visi bendrauja darbe ir keliauja į susitikimus po darbų, o pas mane mano draugai ir kolegos ateina į galeriją. Vos ją įkūrusi maniau, kad pramogą kuriu pati sau, tačiau atrodo pavyko sukurti erdvę kuri patinka ir kitiems.“

Namų erdvė turi žavesio, čia yra vietos pokalbiams ir kavai. „Tai mano smėlio dėžė kur renkuosi kokių menininkų ir kokius meno kūrinius eksponuoju“, – sako pašnekovė.
Galerija ne tik galite aplankyti. Jeigu esate jaunas menininkas galite teikti paraiškas eksponuoti savo kūrinius. O jeigu esate meno mylėtojas tiesiog nors kartą čia apsilankykite.

Išsamiau – vaizdo reportaže.

Vilniaus daugiabutyje menininkė įkurė galeriją-butą: įkvėpė garsių tėvų sukurtas pavyzdys sovietmečiu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt