Gyvenimas

2019.09.18 15:42

„Draugų“ sofa keliauja per pasaulį: gerbėjai ant jos pasėdėti gali lankydami garsiausias pasaulio vietas

LRT.lt2019.09.18 15:42

Kultinio serialo „Draugai“ kūrėjai netikėjo, kad jų seriale naudota sofa taip išgarsės, kad žmonės iš viso pasaulio džiaugsis galėdami ant jos nusifotografuoti, o televizoriaus ekranuose ne kartą matytas baldas stovės net „Empire State Building“ dangoraižyje JAV ar prie garsiųjų Prancūzijos sodų.

Rugsėjo 22-ąją prieš 25-erius metus eteryje pasirodė pirmoji kultinio serialo „Draugai“ serija. Šia proga garsioji sofa iš pagrindinių veikėjų mėgstamos kavinės „Central Perk“ visą rugsėjo mėnesį keliauja po pasaulį – ant jos pasėdėti galima skirtinguose pasaulio miestuose šalia visiems gerai žinomų lankytinų objektų.

Kaip rašoma warnerbros.com, sofa pirmiausia atsirado JAV, šalia Didžiojo kanjono, vėliau Niujorke, „Empire State Building“ dangoraižyje, Londono Taueryje ir dar dvidešimtyje kitų vietų. Kaip praneša usatoday.com. iš viso yra pagaminta trisdešimt oranžinės sofos replikų.

Beje, panašią idėją jau buvo įgyvendinęs televizijos kanalas HBO, kai reklamuojant paskutinį serialo „Sostų karai“ sezoną skirtingose pasaulio vietose buvo pastatytos šešios geležinio sosto replikos.

„Vargu ar būčiau patikėjęs, jei prieš 25-erius metus kas nors man būtų pasakęs, kad serialui naudota sofa taps tokiu ikonišku baldu, kuris stovi netgi žymiajame „Empire State Building“ ir visi žino, koks tai baldas. Tai surrealu“, – sako vienas iš serialo „Draugai“ kūrėjų Davidas Crane‘as.

Iš tiesų ikoniškąją sofą „Warner Bros“ rūsyje surado dekoracijų dailininkas Gregas Grande, rašoma usatoday.com. Baldas buvo kiek apgadintas, tad dailininkui teko jį kiek pataisyti, susiūti įplyšimus gobelene.

Vėliau jis surado tokį patį gobeleną ir sofą atnaujino, o galiausiai buvo pagaminta ir antra tokia pati. Originali sofa iki šiol laikoma „Warner Bros“ studijose, kur apsilankę turistai gali ją išvysti.

LRT.lt primena, kad serialas buvo rodomas nuo 1994-ųjų iki 2004-ųjų. Serialas išgarsino pagrindinius vaidmenis atlikusius aktorius: Jennifer Aniston, Courteney Cox Arquette, Lisa Kudrow, Mattą LeBlancą, Matthew Perry ir Davidą Schwimmerį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.