Gyvenimas

2019.09.18 11:48

Kultūros sostinė Rokiškis 520-ojo gimtadienio proga sieks kiškių rekordų

LRT.lt2019.09.18 11:48

Lietuvos kultūros sostinė – Rokiškis, šį savaitgalį švęs 520-ąsias miesto įkūrimo metines. Šia proga miestas prisimena savo ištakas, jas lydinčias legendas ir šventę skiria miestą įkūrusiam medžiotojui Rokui ir jo kiškiams. Svarbiausias rugsėjo 21-22 d. vyksiančio miesto gimtadienio renginių akcentas – net du rekordai, skirti ilgaausiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Turime legendą, kad Rokiškį prieš daugiau pusę amžiaus įkūrė medžiotojas Rokas. Miesto pavadinimas akivaizdžiai kildinamas iš jo vardo, o taip pat yra labai susijęs su… kiškiais. Sakoma, kad anuomet mūsų krašte jų buvo labai daug, o Rokas juos medžiodavęs ir tai paskatino jį čia pasilikti.

Tad rokiškėnai ne veltui labai myli kiškius – šiemet net skulptūrą miesto centre šiam mielam gyvūnėliui iškilmingai atidengėme. 520-ąjį gimtadienį paskyrėme savo ištakoms – Rokui ir kiškiams. Rengsime teatralizuotą medžiotojo puotą, nukelsiančią šventės svečius į miesto įsikūrimo laikus ir sieksime net dviejų kiškių rekordų vienu metu”, – pasakoja Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

Miesto gyventojai ir svečiai antrąją šventės dieną raginami į gimtadienį ateiti ne vieni, o su tikrais arba pliušiniais kiškiais. Pirmajam rekordui rokiškėnai sieks didžiausio ilgaausių augintinių susibūrimo vienoje vietoje. Siekiant antrojo rekordo, bus statomas didžiulis žaislinių kiškių tortas.

„Tikimės kiekvieno Rokiškio gimtadienio svečio indėlio – neabejoju, kad kiekvieno rokiškėno namuose gyvena kiškis – tikras ar pliušinis”, – juokiasi V. Kirstukienė.

Organizatoriai žada, kad teatralizuotoje medžiotojo Roko puotoje šventės dalyviai nusikels į Viduramžius: čia vaikštinės kunigaikštis su svita, skambės to laikmečio muzika, svečiai ragaus medžiotojų vaišes, mokysis gyvųjų amatų.

Ši puota bus įžanga į pagrindinį šventės renginį – didžiausiose šalies arenose žiūrovų įvertintą miuziklą „Eglė – žalčių karalienė”. Jo kūrėjai į pasirodymą nutarė įtraukti ir pačius rokiškėnus – antrą savaitę choreografas Gytis Ivanauskas ir Sakurako repetuoja su Rokiškio šokėjais.

„Šis miuziklas bus vyšnia ant Rokiškio gimtadienio torto. Labai džiaugiamės pasikvietę tokio masto pasirodymą į Rokiškį, o dar labiau didžiuojamės tuo, kad tapome jo dalimi ir mūsų šokėjai turi neeilinę galimybę dirbti kartu su ryškiausiais savo srities profesionalais”, – džiaugiasi Rokiškio kultūros centro direktorė.

520-asis Rokiškio gimtadienis tęsis dvi dienas ir pasiūlys svečiams įvairių renginių ir veiklų. Rugsėjo 21-ąją taip pat vyks Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro forumas, langinių tapymo plenero darbų pristatymas, bus atidaryta medžiotojų trofėjų paroda, vyks Lietuvos elnių kvieslių čempionatas.

Rugsėjo 22-ąją „Sporto pusryčiai” pakvies renginio dalyvius pajudėti, vyks plenero „Miesto metraštininkas” darbų paroda, XX tarptautinio vargonų festivalio koncertas su choru „Ąžuoliukas”, koncertuos Kauno bigendas, Aušra ir Ramūnas Difartai, grupė „Flash Voyage”, vasaros kūrybinės stovyklos „Kuriu ir mokausi“ auklėtiniai. Abi gimtadienio dienas lydės mugės ir edukaciniai užsiėmimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.