Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.17 13:29

Šunų olimpiadoje pirmąkart dalyvavo ir Lietuvos rinktinė: kad tiek pasiektum, turi treniruotis metų metus

Iš Pasaulinio šunų dresūros čempionato sugrįžusi Lietuvos rinktinė džiaugiasi pasiekimais. Dalyvavo pirmą kartą ir iš 38 šalių užėmė 13 vietą. Pasak šunų trenerio Pauliaus Kaupelio, į šias elitines varžybas, dar vadinamas šunų olimpiada, patenka toli gražu ne visi norintieji.

„Kad nueitum tokį kelią, su savo augintiniu turi nuo ryto iki vakaro dirbti ir treniruotis ketverius metus“, – sakė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs P. Kaupelis.

Praėjusį savaitgalį Austrijoje vykusiame renginyje pasirodžiusią Lietuvos rinktinę sudarė keturi belgų aviganiai ir keletas trenerių. Varžybose dalyvavo ir kitų veislių šunys – vokiečių aviganiai, borderkoliai, šnauceriai, rotveileriai. Iš viso 168 keturkojai iš įvairių šalių. Jie turėjo pademonstruoti pėdsekystės, paklusnumo ir nusikaltėlio sulaikymo įgūdžius.

„Svarbu, kad šuo būtų laimingas ir norėtų viską padaryti dėl šeimininko“, – apie šunų dresūrą kalba P. Kaupelis.

Ypatingą šuns ir šeimininko ryšį pademonstravo laidoje viešėjęs kitas treneris ir varžybų dalyvis Karolis Grigaliūnas, kuris su belgų aviganiu Patu dirba jau porą metų.

„Šis šuo gavus ir netgi, sakyčiau, turi per daug noro dirbti. O kai to noro yra, tiesiog reikia ir šeimininkui norėti dirbti“, – kalbėjo K. Grigaliūnas ir pridūrė, jog sunkiausiai buvo išmokyti Patu pabūti ramiai.

Patu triukai ir pokalbis su šunų treneriais – laidos įraše (nuo 12.57 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Patu sėkmė šunų „olimpiadoje“: pasauliniame čempionate iškovota rekordinė vieta Lietuvai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi