Gyvenimas

2019.09.17 08:25

Kepsnių sezonas tęsiasi: kaip namuose iškepti gardų jautienos antrekotą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.17 08:25

Nors gali skambėti įmantriai, iškepti jautienos antrekotą namų sąlygomis iš tiesų yra paprasta, sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs virtuvės šefas Marius Paplauskas. Anot jo, svarbiausia laikytis vienos pagrindinės taisyklės.

Vasara jau baigėsi, tačiau aplink sklindantys gardūs kvapai išduoda, jog žmonės kepsnių sezono dar neuždarė. Vis dažniau Lietuvos gyventojai grilyje kepa įmantresnius ir egzotiškesnius patiekalus. „Kadangi vis daugiau žmonių vietoje kiaulienos perka jautieną, tampa sudėtingiau nusipirkti kokybiškos mėsos“, – teigia M. Paplauskas.

Renkantis mėsą, svarbu atkreipti dėmesį į jos spalvą ir kvapą. Lašiniai turėtų būti baltos, o mėsa – ryškiai raudonos spalvos. Be to, nepakitęs turėtų būti ir jos kvapas, sako virtuvės šefas.

Pasak M. Paplausko, kepant jautienos antrekotą svarbiausia jo neperkepti. „Didžiausia klaida, kurią daro žmonės – kepa tik ką iš šaldytuvo ištrauktą mėsą. Jei norime, kad mėsa gražiai ir tolygiai iškeptų, ji turi būti kambario temperatūros“, – pagrindinę taisyklę įvardija M. Paplauskas.

Anot jo, mėsą kepančių žmonių naudojami laikmačiai dažnai ne padeda, o tik trukdo gerai paruošti mėsą. Neturint specialaus keptuvo, kepsnį iškepti sudėtingiau, kadangi antrekoto apačia svyla, o viršus lieka neiškepęs. Tikrinti, ar mėsa jau iškepusi, virtuvės šefas pataria rankomis – taip galima pajausti jos kietumą ir tekstūrą, sako jis.

Garnyrui prie jautienos kepsnio M. Paplauskas pataria rinktis šviežias daržoves, kurias siūlo kepti kartu su mėsa. „Jaunose daržovėse daugiau vitaminų, jos traškesnės, sveikesnės. Šalia galima pasidaryti natūralių žolelių užpilą su aliejumi“, – sako virtuvės šefas. Prie šio patiekalo puikiai dera ir morkų kremas, kurį pasigaminti taip pat nesudėtinga – tereikia sutrinti gerai ištroškintas morkas ir svogūnus.

Iškeptą kepsnį šefas siūlo pagardinti druska ir pipirais, paruoštas daržoves apšlakstyti aliejaus ir žolelių užpilu. „Nors prie mėsos žmonės renkasi valgyti gruzdintas bulvytes ir įvairiausius padažus, geriausiai prie jos tinka daržovės“, – sako virtuvės šefas.

Anot jo, lėkštėje turi atsirasti kuo daugiau spalvų – prie raudonos mėsos puikiai dera žali ir raudoni pomidorai, žali smidrai ir cukinijos, ryškios spalvos morkų kremas. „Ryškios spalvos ne tik gražiai atrodo, bet ir žadina apetitą, – teigia M. Paplauskas. – Patiekalas privalo atrodyti gražiai, nes žmonės pirmiausia valgo akimis.“

Išsamiau – reportaže (nuo 27.05)

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Rimvydas Širvinskas-Makalius: turiu tik vieną baimę – pramiegoti skrydį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.