Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.14 16:07

Meksike atidaryta Fridos Kahlo ir jos sutuoktinio Diego Riveros darbų paroda

žiūrėkite reportažą

Meksiko mieste Dolores Olmedo vardo galerija savo 25-ąsias įkūrimo metines paminėjo įspūdinga paroda. 16-tą amžių menančiose galerijos salėse – dviejų aistringų gyvenimo partnerių ir menininikų Fridos Kahlo ir Diego Riveros darbai.

Sutuoktinių tapyba vienoje erdvėje žiūrovams dovanoja progą išvysti abiejų autorių unikalumą ir specifinius tapybos ypatumus. „Galerijos lankytojams pasitaikė unikali proga išvysti Fridos Kahlo ir Diego Riveros tapybos darbus drauge. Parodoje eksponuojami paveikslai susiję, galima įžvelgti menininikų įtaką vienas kito kūrybai ir atrasti unikalų tapybos braižą, kurį jie sugebėjo išlaikyti ir puoselėti atskirai, – teigia galerijos atstovė Josefina Garcia. – Tai viena žymiausių Meksikos meno pasaulio porų, kuri gyveno įdomiu politiniu laikmečiu, tobulėdami ne tik kaip menininkai, bet ir kaip sutuoktiniai.“

Nors dailininikų kūrybos stilius ir skiriasi, jų kūryboje galima atrasti ir daug bendro. Todėl vienoje parodoje jų darbai žiūrovams atsiskleidžia visai kitaip nei tada, jei būtų eksponuojami atskirai.

„Neretai Fridos Kahlo darbai yra nuvertinami, mat dailinininkė niekada nesimokė meno pagrindų. Diego Riveros darbai dailininkui dar esant gyvam buvo laikomi profesionaliais meno atstovo kūriniais, kadangi jis buvo diplomuotas. Galerija suteikia progą palyginti dviejų menininkų darbų didybę, įsitikinti jų gabumais bei savo akimis pamatyti, kad mene tokie pat svarbūs ne tik įgyti, bet ir įgimti dailininko gabumai“, – pasakoja J. Garcia.

Muziejaus įkūrėja Dolores Olmedo asmeniškai pažinojo ir artimai bendravo su abiem dailininkais, todėl muziejus gali pasigirti unikalia ir didžiausia pasaulyje Fridos Kahlo ir Diego Riveros darbų kolekcija. Lankytojams paroda atvira nuo rugsėjo 7 dienos.

Išsamiau – reportaže (01.28.20):

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Rimvydas Širvinskas-Makalius: turiu tik vieną baimę – pramiegoti skrydį
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi