Gyvenimas

2019.09.14 13:40

MO muziejuje vyksta tvarumo ir sveikos gyvensenos mugė: kviečia į rūšiavimo turnyrą ir atliekų perdirbimo dirbtuves

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.14 13:40

Šeštadienį MO muziejuje prasideda visą savaitgalį šurmuliuosianti tvarumo ir sveikos gyvensenos mugė, kurios organizatoriai kviečia atkreipti dėmesį į klimato kaitą, vartotojiškumą ir aplinkos taršą.

Anot mugės organizatorės Erikos Paulės, šio renginio tikslas – bendra diskusija apie tai, kaip būtų galima užkirsti kelią klimato kaitai ir kartu išsaugoti Žemės resursus. „Renginyje norime kalbėti apie tai, kaip mada, sveika gyvensena, maistas, kosmetika ir kiti kasdieniniai daiktai gali prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. Siekiame atkreipti dėmesį į kasdieninius įpročius ir kartu mokytis, kaip vartoti mažiau ir sąmoningiau“, – LRT TELEVIZIJAI sakė E. Paulė.

Renginio lankytojai bus kviečiami dalyvauti rūšiavimo turnyre, įvairiose atliekų perdirbimo dirbtuvėse, Kultūros parkas vilios prisėsti, užkąsti ar atsigerti sulčių – žinoma, tik iš daugkartinio naudojimo indų. MO muziejuje vyks paskaitos apie tvarius aplinkos pokyčius, minimalizmą ir žmogaus savijautą.

„Gyvenime svarbu rūpintis ne tik aplinka, bet ir savimi, todėl diskutuosime apie tai, kaip susigyventi su savo kūnu, kaip gerai jaustis ir sąmoningai pereiti prie pokyčių“, – apie renginio programą pasakoja E. Paulė.

Anot E. Paulės, saugoti gamtą ir imtis pokyčių gali kiekvienas. Pradėti galima atsisakant vienkartinių daiktų ir perkant vieną daiktą visam gyvenimui. Pavyzdžiui, vietoje vienkartinių skutimosi peiliukų, moteris pataria rinktis metalinį.

Kaip teigia mugės organizatorė, tvarumas šiandien tampa mada, tačiau viliasi, kad ji nepraeis. „Tai turi tapti ne mada, o principu, kuriuo kasdien vadovaujamės“, – teigia E. Paulė ir tikina, kad mugėje laukiami visi – ne tik tvarumu ir aplinkosauga besidomintys lankytojai. Anot jos, į diskusiją, kurios metu kyla daug klausimų, tačiau nepavyksta rasti visų atsakymų, įsitraukti gali ir turi kiekvienas.

Akimirkos iš tvarumo mugės – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.