Gyvenimas

2019.09.15 13:36

Lietuvės įspūdžiai iš Niujorko mados savaitės: aplink modelius vaikštantys žiūrovai ir uždrausti telefonai

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.09.15 13:36

Šešerius metus modeliu dirbanti lietuvaitė Marija Šatilo (Shatilo) jau ketvirtus metus dalyvavo ir tradicinėje Niujorko mados savaitėje. Mergina sako, kad šiemet vis daugiau dizainerių savo kūrybą stengėsi pristatyti laužydami nusistovėjusias podiumų tradicijas.

Pasak Marijos, šių metų Mados savaitėje nemažai kūrėjų vaikščioti kvietė ne modelius, o žiūrovus.

„Tradicinis „Catwalk“ nebebuvo toks populiarus, visi bando rasti įdomesnių būdų pritraukti daugiau dėmesio. Šiais metais daugelis madų pasirodymų turėjo prezentacijos formą, pavyzdžiui, modeliai buvo sustatyti ant scenos ar podiumų ir žiūrovai galėjo vaikščioti aplink, apžiūrinėti kolekcijas iš arčiau ir pasidaryti nuotraukų su modeliais“, – portalui LRT.lt pasakojo Marija.

Jai pačiai labiausiai įsiminė atlikėjos Rihannos apatinio trikotažo kolekcijos „Savage X Fenty“ pristatymas, į kurį buvo sukviesta visa mados pasaulio grietinėlė. Tiesa, asmenukių iš pristatymo socialiniuose tinkluose nepamatysime.

„Dalyvavau šiame pasirodyme kaip žiūrovė. Visų pirma, negalima buvo naudotis telefonais, turėjome palikti telefonus specialioje vietoje prieš įeidami į pagrindinę salę. Pasirodymas buvo „wow“, kažkas tikrai neįprasto, labiau priminė teatro sceną nei podiumą. Buvo išties labai įdomu.

Žiniasklaidoje iškart pasklido kalbos, kad Rihannos pristatymas taps populiaresnis nei „Victoria's Secret“ šou“, – įspūdžiais dalijosi Marija.

Pašnekovė ir pati šiemet Niujorko mados savaitės podiumu žingsniavo šešis kartus. Niujorke ji gyvena jau ketverius metus ir čia yra dirbusi su dizaineriais ir mados namais, tokiais kaip „Alice & Olivia“, Alexander Wang, Steve Madden, Michael Kors, Jean Paul Gaultier, „Pinko“, „Triumph“. Pastaruosius dvejus metus mergina kuria ir savo drabužių liniją „Lace & Angels“.

Kol įsitvirtino Niujorke, Marija gyveno ir dirbo Paryžiuje, Milane, Singapūre, Honkonge ir kitur. Tačiau atvykusi į Niujorką, sako, iškart šį miestą ir pamilusi.

„Tikrai turi išskirtinę energiją, kurios nejutau niekur kitur. Taip ir likau. Niujorkas išties yra miestas, kuris niekada nemiega. Visada kažkas kažkur vyksta, kad suspėtum viską, turi tiesiog lakstyti nuo ryto iki vakaro ar net nakties be ilgesnių pertraukų.

Kiekvieną kartą, kai grįžtu į gimtąjį Vilnių, mano draugai ir šeima visada turi man priminti, kad nesu Niujorke, kad galiu atsipūsti ir vaikščioti lėčiau, – taip esu pripratusi prie Niujorko gyvenimo ritmo“, – kalba Marija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.