Gyvenimas

2019.09.15 21:27

Šiaulietis ugniagesys gelbėtojas, suvaidinęs Selą: ir teatre, ir gaisrinėje reikia turėti idėjų

Domantė Slavinskaitė, Etaplius.lt2019.09.15 21:27

„Įkurčiau ugniagesių teatrą“, – juokiasi šiaulietis Gytis Pintulis, paklaustas, ką pasirinktų, jei tektų apsispręsti tik dėl vienos profesijos. Jaunas ir ambicingas vyras šiuo metu dirba ugniagesiu gelbėtoju ir yra aktorius. Visai neseniai jis buvo pakviestas suvaidinti Egidijų Dragūną-Selą humoristinėje aktualijų laidoje „Dviračio žinios“.

Pirmasis pašaukimas užgimė teatre

Šiek tiek daugiau nei prieš metus Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos nariu tapo jaunas vyras – Gytis Pintulis. Draugai ir giminės tuomet stebėjosi – ko jam veržtis į darbą, keliantį realų pavojų? Juolab kad jis Šiaulių universitete buvo baigęs estrados meno studijas ir vis sukurdavo kokį nors vaidmenį kine ar teatre.

Bet Gytis žinojo, ką daro. Jo sceninė veikla buvo gana vingiuota, teko padirbėti keliuose teatruose, pabuvoti filmavimo aikštelėse, tarp jų ragauti ir kitų profesijų duonos.

Įdomu tai, kad, baigęs mokyklą, Gytis net nesirinko studijuoti aktoriaus ar ugniagesio profesijų – jis baigė transporto vadybos studijas. Besimokydamas tapti vadybininku, jautė, kad tai nėra jo pašaukimas. Tad iškart po studijų nuvyko į aktorystės stojamąjį egzaminą Šiaulių universitete. Šis puikiai pasisekė ir taip prasidėjo naujasis vyro kelias.

Pradėjęs vaidinti teatre, vaikinas suprato, kad daugiau niekada nedirbs, nes jo hobis tapo jo darbu. Dar studijuodamas aktorystę, Gytis sulaukė pirmųjų darbo pasiūlymų. Vienas jų buvo kurti vaidmenis tuo metu labai populiariame lietuviškame „Naisių vasaros“ seriale. Ten Gytis filmavosi du kartus.

Vaikinas džiaugiasi, kad jo karjera serialuose dar nesibaigė. Šiuo metu jis taip pat filmuojasi naujame seriale, apie kurį kol kas gali tik užsiminti.

Taip pat jaunuolis visai neseniai sukūrė vaidmenį naujame Tado Vidmanto lietuviškame filme „Pats sau milijonierius“, kurį netrukus bus galima pamatyti šalies kino teatruose.

„Tiek teatre, tiek gaisrinėje reikia turėti idėją“

Gytis prisimena, kad, atsitraukus nuo etatinio darbo teatruose, jis tapo laisvai samdomu menininku. Vaidino keliuose filmuose, serialuose, tačiau atėjo suvokimas, kad norisi kažko naujo.

Dabar vyras šypsosi: „Tada prisiminiau seniai turėtą, bet užslopintą svajonę – tapti ugniagesiu gelbėtoju. Pagalvojau, kad dabar tinkamiausias laikas, kol esu dar jaunas ir stiprus.“

Gytis įstojo į ugniagesių gelbėtojų mokyklą, esančią šalia Vilniaus. Per kelis mėnesius baigė mokymų kursą ir tapo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos nariu.

Ir neapsiriko: sutikti kolegos buvo draugiški ir profesionalūs, o svarbiausia – visada pasiruošę padėti, pamokyti. Gytis labai džiaugiasi ir tuo, kad ugniagesio darbas turi lankstų grafiką. Tad laisvu nuo ugniagesio darbo metu vaikinas „ilsisi“ savaip – važiuoja filmuotis įvairiuose projektuose.

„Visada laisvą laiką norėjau ir noriu leisti prasmingai. Džiaugiuosi, kad laisvas minutes galiu užpildyti kitu darbu“, – sako jis, pridurdamas, kad tiek teatre, tiek gaisrinėje reikia turėti idėją.

O kuo Gytį taip sužavėjo ugniagesio gelbėtojo profesija?

„Savo veiksmu. Stresas, adrenalinas, netikėtumas, pavojus, fizinis sunkumas, savęs išbandymas įvairiose skirtingose situacijose yra tai, kas prieš kiekvieną pamainą, apsivelkant uniformą, suteikia vis naujo įkvėpimo, verčia pasitempti ir šypsotis. Į šį darbą einu su dideliu džiaugsmu. Tokiame darbe svarbiausia išlikti ramių bei šaltų nervų ir susitelkti į svarbiausią dalyką – gyvybių bei turto gelbėjimą“, – atsako jis.

Filmavimo aikštelėje neliko nepastebėtas

Bet vieną dieną atsitiko taip, kad, vaidindamas įvairiuose projektuose ir besisukdamas filmavimo aikštelėse, kolegoms Gytis pasirodė panašus į gerai žinomą Lietuvos atlikėją Egidijų Dragūną-Selą.

Režisierius Tadas Vidmantas, besilankydamas pas laidos „Dviračio šou“ kūrėją Haroldą Mackevičių ir išgirdęs naujieną, kad E. Dragūno namuose atliekamos kratos, užsiminė, kad pažįsta į Selą labai panašų žmogų – Gytį Pintulį.

Egis apie kratą: ko jūs čia ieškot? Šviesų ir garso?

Taip Šiaulių ugniagesys gelbėtojas ir suvaidino Selą humoristinėje aktualijų laidoje.

Teatras visuomet širdyje

Vis dėlto, pradėjęs aktoriaus kelią teatre, Gytis visuomet mielai ten sugrįžta. Kaip ir visuose darbuose, teatre taip pat yra, kas jį traukia ir kas šiek tiek atgraso. Pavyzdžiui, teatre vieno spektaklio repeticijos trunka kelis mėnesius, tai tikrai nuvargina. Bet Gytis sako, kad jei jauti pašaukimą, visi minusai ir abejonės užsimiršta.

„Kai turi konkretų norą, visus trukdžius gali tiesiog pastumti į šalį. Žinoma, reikia daugiau stengtis. Dėl to labiau pavargsti, bet, išvydus darbo rezultatą, jėgos grįžta su kaupu“, – šypsosi jis.

Beje, Gytis yra jaunesnysis Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriaus Aurimo Pintulio brolis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt