Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.12 09:54

Šalia Kačerginės – aviacijos, šviesų ir garso festivalis: pirmas toks Baltijos šalyse

LRT.lt 2019.09.12 09:54

Rugsėjo 14 d. Kačerginės „Nemuno žiede“ pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamas šviesų ir garso festivalis „Light on“: nakties dangų nušvies 20 šviečiančių dronų, įvyks Leon Samov, „Electic ladies” ir kitų atlikėjų koncertas, įspūdingą pasirodymą surengs tris kartus pasaulio aviamodelių čempionas Donatas Paužuolis bei svečias iš Jngtinės Karalystės Markas Jefferies.

„Kačerginėje rodysiu pasaulio čempionatui Italijoje rengtą programą, kurią papildysiu įvairiais specialiaisiais efektais“, – pasakojo 39 kartus Lietuvos ir tris kartus pasaulio radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

D. Paužuolis lėktuvų modeliais susižavėjo būdamas vienuolikos metų. „Pirmieji modeliai buvo pagaminti iš putplasčio, o mano mokytojas buvo tėtis Rimutis Paužuolis, puoselėjęs šią sporto šaką net tada, kai tam buvo labai mažai galimybių“, – pasakojo sportininkas.

Būti nuolatos apsirūpinusiais įvairia šiuolaikine technika – tokia radijo bangomis valdomų modelių pilotų kasdienybė. Ypač svarbu turėti saulei atsparių medžiagų, atsarginių akumuliatorių. „Sudėjus viską, susidaro solidus krovinys“, – tvirtino Donatas.

Sportininkas prisiminė, kai kartą Paryžiuje, dėl netoli Eifelio bokšto palikto automobilio su įvairia įranga kilo didelis sujudimas. Kažkas pastebėjo laidais apvyniotus akumuliatorius ir pranešė specialiosioms tarnyboms, buvo net uždaryta gatvė. „Pamanė, kad mes teroristai“, – šypsojosi D. Paužuolis.

Akrobatinių radijo bangomis valdomų aviamodelių varžybas sudaro dvi pagrindinės rungtys – pilotažo ir meninės akrobatikos. Pastarojoje pilotams suteikiama daugiau laisvės improvizuoti. „Svarbu atrasti kokią nors naują figūrą, parodyti unikalų triuką”, – aiškino triskart pasaulio čempionas. Ne vieną tokį triuką, skambant muzikai ir skleidžiantis spalvotiems dūmams pamatys ir Kačerginės trasoje vyksiančio „Light on“ festivalio dalyviai.

Nakties dangų nušvies fejerverkų šou, kuriame dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos.

Įspūdingoje aviacijos, muzikos ir šviesų šventėje pasirodys ir svečias iš Jungtinės Karalystės Markas Jefferies, sėsiantis už naujutėlaičio “Extra 330“ lėktuvo vairo.

Lenkijos „Droneland Poland“ komanda pristatys unikalų naktinį dronų šou, kuris matysis ir už Kačerginės ribų. „Tik nepamanykite, kad tai NSO“, – šypsojosi „Droneland Poland“ vadovas Tomaszas Szabelskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi