Gyvenimas

2019.09.11 11:39

Iš panaudotų daiktų sukurtoje stovyklavietėje užplūsta vaikystės prisiminimai

LRT.lt2019.09.11 11:39

Vasarą Trakų rajone pradėjusioje veikti tvaraus vartojimo principais sukurtoje vaikų stovykloms skirtoje stovyklavietėje „Gervių lizdas” viskas pagaminta iš panaudotų daiktų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kaip ir kodėl kilo mintis įkurti tokią stovyklą, pasakojo jos sumanytojos.

Iš dėvėtų langų sukalta valgykla ir skambiai pavadinta „Restoranas „Lesykla“, sena stoginė, virtusi Ąžuolų namu; Ežiukų, Varlių ir Angelų nameliai, Amatų kamara, Keramikos lizdas... Šiems pastatams statyti naudotos atiduotos durys, langai, senos lentos ir dėvėti baldai.

Šimtai atiduotų lėkščių ir puodelių, kurias pamačius širdį perlieja švelni nostalgijos ir vaikystės prisiminimų banga: „O, mano vaikystės puodelis!”, močiučių austi ir megzti lovų užtiesalai ar sovietmečio raštais marginti vilnoniai pledai, nemadingi patalynės užvalkalai, vaikų išaugtos dviaukštės lovos – dešimtys nenaudojamų ar nebereikalingų, bet dar gerų daiktų visą pavasarį ir vasarą keliavo į vaikams kuriamą stovyklavietę „Gervių lizdas” Trakų rajone.

Stovyklavietės sumanytoja, aktyvi visuomenės veikėja, tinklaraštininkė, keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė pasakoja: „Žmonės turi begalę nenaudojamų daiktų, kuriuos gaila išmesti. Tokius daiktus rinkome ir iš jų sukūrėme 50 miegamų vietų vaikų stovyklavietę su įvairiomis erdvėmis veikloms: scena, molio dirbtuvėmis, rankdarbių sale, molinio namo ir namelio medyje statybų aikštelėmis .

Stovyklavietė tapo tikras rojus vasarojantiems vaikams, puiki proga susilieti su gamta moliuojant namą, renčiant lazdynuose savo būstinę ar leidžiant savo fantazijai šėlti statomam teatro spektaklyje.

„Gervių lizde“ skleidžiame tvaraus vartojimo, žemės, gamtos saugojimo ir ekologijos idėjas, rūšiuojam šiukšles, kompostuojam, renkam plastikinius butelių kamštelius ir pasakojam apie plastiko perdirbimą, auginam pernai pasėtas 10 000 gilių.”

Stovyklavietėje nuo pavasario čia vyks edukacijos mokymo įstaigoms, šeimoms „Nuo gilės iki ąžuolo”.

„Praeitą rudenį pasėjom 10 000 gilių, apie pusę jų sudygo ir jau dabar turime metinius ąžuoliukus. Auginame juos vazonuose. Pavasarį persodinsime, todėl organizuosime didelę talką. Į ąžuolų auginimą, sodinimą įtraukiame vaikus, šeimas. Norime, kad dabar augantys vaikai gautų patirties kaip užauga didelis ąžuolas, kur jo pradžia”, – pasakoja viena iš stovyklavietės kūrėjų, aktorė ir režisierė Gintarė Čepukonytė.

Stovyklavietėje dar šį spalį pradės veikti konkurso „Kamštelių vajus” pagrindinis kamštelių surinkimo punktas – čia bus suvežti visoje Lietuvoje surinkti plastikiniai butelių kamšteliai, o ateityje planuojama dar viena edukacija vaikams apie plastiko perdirbimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt