Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.10 17:16

Norintiems būti sveikiems: kokius sveikatos tyrimus būtina atlikti kasmet

Žmonės vengia profilaktiškai tikrintis sveikatą, nes bijo, kad medikai ras ką nors negero, sako šeimos gydytojas Valerijus Morozovas ir įspėja, kad išsisukinėti vis dėlto nereikėtų.

Pasak LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusio V. Morozovo, tikrintis sveikatą reikia ne tik dėl savęs, bet ir dėl artimųjų bei todėl, kad padarytum viską, kad užbėgtum galimoms ligoms už akių.

Tiesa, pasak jo, sunku nustatyti griežtus rėmus, kokių tyrimų ir patikrų reikia, kad tai tiktų kiekvienam žmogui.

„Profilaktika turi būti individuali ir prasidėti nuo pokalbio su gydytoju“, – sako V. Morozovas.

V. Morozovas teigė, kad turtingesnės valstybės gyventojams suteikia daugiau nemokamų ir išsamesnių tyrimų, o Lietuva yra tarp tų, kurioje nemokamų profilaktinių sveikatos programų yra pakankamai.

Gydytojas kasmet rekomenduoja pasidaryti plaučių rentgeno nuotrauką, vidaus organų echoskopijos tyrimą, vyrams apsilankyti pas urologą, moterims – pas ginekologą. Beje, V. Morozovas teigė, kad plaučius kiekvienais metais tikrinti būtina ir nerūkantiems žmonėms.

„Tikriname ne vien dėl onkologijos. Tikriname ir dėl tuberkuliozės. Lietuvoje šiuo metu yra tragiška situacija ir tol, kol nebus imamasi griežtų priemonių, mes to nesustabdysime. Galima sakyti, gyvename tuberkuliozės epidemijoje ir patikra yra reikalinga“, – sako V. Morozovas.

Tiesa, sveikatos tikrinimas – yra tik vienas iš svarbių profilaktikos punktų. Taip pat svarbu sveika mityba, aktyvus judėjimas, žalingų įpročių, tokių kaip alkoholis ir cigaretės, metimas, streso ir nesveikos aplinkos vengimas, skiepai.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 31.58 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Psichologė apie mus ir mobiliuosius telefonus: nors neprivalome būti pasiekiami, tokie jaučiamės nuolat
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi