Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.11 08:28

Pritūpimai – vienas dažniausių mankštos elementų: kaip juos atlikti taisyklingai

Pritūpimai – vienas paprasčiausių, bet tuo pat metu ir sudėtingiausių pratimų, skirtų kojoms, sako sporto treneris Nojus Berlinskas ir paaiškina, kaip taisyklingai juos atlikti.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs N. Berlinskas išvardijo ir parodė, kokias klaidas dažniausiai daro pritūpimus atliekantys žmonės.

Tie, kurių kūnas nepakankamai tvirtas ir stabilus, būna, pritūpdami virsta atgal. Daugeliui tūpiant vienas link kito per daug priartėja keliai. Dar viena klaida, kurios daugelis nepastebi – svorio perkėlimas ant kurios nors vienos kojos. Tai, pasak N. Berlinsko rodo, kad viena žmogaus koja yra silpnesnė už kitą.

N. Berlinskas taip pat paaiškino, kad atliekant pritūpimą nėra būtina kojas statyti pečių plotyje. Treneris sako, kad stovėti reikia taip, kaip kiekvienam individualiai patogu.

Norint išmokti taisyklingai daryti pritūpimą, treneris pataria iš pradžių tūpiant iškelti rankas į viršų ir įtempti pilvo raumenis – tai padeda išlaikyti nugarą tiesią.

Beje, jis įspėja, kad taisyklingai atliekami pritūpimai gali būti gana sudėtingas pratimas, o papildomus svorius pataria naudoti tik pakankamai sustiprėjus.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 08.59 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Netikros naujienos: jų neįmanoma kontroliuoti, o į melagienų pinkles gali pakliūti kiekvienas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi