Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.10 12:59

Skelbia naujų mados perlų paiešką ir ragina užkariauti ne Lietuvą, o pasaulį

LRT.lt 2019.09.10 12:59

Startuoja „Injekcija“ – geriausias mados perlų filtras, rašoma pranešime žiniasklaida. Slaptažodis dalyviams – HE.ROJUS. Netrukus paaiškės, ar Lietuva tikrai mados dizainerių ROJUS.

Nors anksčiau didžioji dalis mados idealų, pusdievių, svarbiausių veikėjų ir siuvėjų buvo išskirtinai vyrai, šiandien svarstyklės stipriai krypsta į priešingą pusę.

Tiesa, ką tik atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad Lietuvoje vis dar priimtina manyti, jog žmona turi pareigą paklusti vyrui. Nenuostabu, kad žodžiai „herojus“, „didvyris“, „genijus“ mūsų žodyne iš viso neturi moteriškos giminės atitikmenų.

„Pasakymas „vyriškas protas“ moteriai reikšdavo didelį komplimentą. Šiandien jis gali būti suprastas ir kaip įžeidimas. Tik ar lytis gali apspręsti kūrybinį žmogaus potencialią ir fantazijos ribas? Mes nerūšiuojam, o vienintelis konkurso „Injekcija“ filtras – dalyvių kūrybiškumas“, – sako „Injekcijos“ ir „Mados infekcijos“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė. – Neatsitiktinai Švedijos mados taryba paskelbė, kad šiemet Stokholmo mados savaitė neįvyks – vadovai pasiryžę ieškoti naujo, tvaresnio renginio formato, o svarbiausia savo misija laiko pagalbą reikštis ir įsitvirtinti rinkoje ateinančiai dizainerių kartai. Mums dviračio išradinėti nereikia – per daugiau nei dešimtmetį „Injekcija“ sukaupė solidų bagažą.“

Konkurso „Injekcija“ atrankoje gali dalyvauti profesionalūs dizaineriai ir studentai, kurie dar nėra žengę „Mados infekcijos“ podiumu. Darbų eskizus komisijai reikia pateikti iki spalio 8-osios, o atrinktieji lapkričio 16-ąją vyksiančiame renginyje komisijai ir žiūrovams pristatys po 5 įgyvendintus kolekcijos modelius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi