Gyvenimas

2019.09.08 11:55

Šešuolėlių dvaras virto namais: šeimininkai savas erdves atpažino „Netflix“ seriale

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.08 11:55

Širvintų rajone esantis Šešuolėlių dvaras – privatus, o lankytojai jame nepriimami. Dvare jau kelerius metus gyvena Amerikos lietuvis Raimundas Vincentas Petrauskas su žmona Danute Elzbergiene-Petrauske. Sutuoktiniai į dvarą įsileido LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komandą.

R. V. Petrauskas Šešuolėlių dvarą nusipirko prieš 20 metų, bet apie jį sužinojo anksčiau – pamatė vartydamas žurnalą, kuriame buvo skelbiamos Lietuvoje parduodamų dvarų, malūnų ir kitų įdomių objektų nuotraukos.

Įsigytas dvaras buvo apleistas, tad prireikė maždaug penkerius metus trukusios rekonstrukcijos. Nors darbai buvo baigti ir R. V. Petrauskas dvare gyvena jau apie 15 metų, sako, kad vis atsiranda, ką čia dar patobulinti.

Darbų netrūksta ir tvarkant aplinką. D. Elzbergienė-Petrauskė juokauja, kad piktžolės sode auga greičiau nei gėlės. Užtat viduje betvarkės nebūna.

„Kai labai dideli namai, tai mes nespėjame apsikuisti. Kai mažas butelis, tai apsikuiti greičiau“, – juokiasi D. Elzbergienė-Petrauskė ir džiaugiasi šiemet galėjusi išpuoselėtame dvare praleisti visą vasarą.

„Čia taip gera. Vilniaus netrūksta“, – sako D. Elzbergienė-Petrauskė ir prisipažįsta, kad gyvendama Amerikoje Lietuvos sostinės ir jo kultūros labai pasiilgdavo.

Dvaro rūmų interjeras buvo atkurtas tiksliai toks, koks buvo prieš daugiau nei šimtą metų. Architektė, kuri čia darbavosi, sako, kad svetainė – vienas gražiausių jos matytų kambarių Lietuvoje. Skoningas interjeras užfiksuotas ir kino juostose.

„Neseniai žiūrėjau per „Netflix“ naują filmą „Paskutinis caras“. Žiūriu ant sofos išsitiesusi – kažkur matyta vieta, žiūriu – mūsų terasa, mūsų kambarys“, – šypsojosi D. Elzbergienė-Petrauskė.

Išsamiau apie Šešuolėlių dvarą – laidos įraše (nuo 04.10 min.):

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Šešuolėlių dvaras: šeimininkai įsikūrė kaip namuose, turinčiuose gražiausią kambarį Lietuvoje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.