Gyvenimas

2019.09.06 14:22

Kaunas trumpam tapo tatuiruočių sostine

LRT.lt2019.09.06 14:22

Rugsėjo 6 dieną prasidėjęs ir visą savaitgalį truksiantis tatuiruočių renginys po vienu stogu subūrė geriausius meistrus iš viso pasaulio. Organizatoriai sako, kad susidomėjimas viršijo visus lūkesčius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Svajojate pasidaryti tatuiruotę, bet nežinote, kaip išsirinkti geriausią meistrą ir tinkamiausią dizainą? O gal esate iš tų, kuriems vien išgirdus žodį „tatuiruotė“ iš baimės pašiurpsta oda?

Stereotipus griaunantis renginys „Baltic Tattoo Convention“, organizatorių Aurimo Mockaus ir Danieliaus Djačkovo teigimu, skirtas pristatyti tatuiruočių meną, supažindinti su vyraujančiomis tendencijomis ir madomis.

Kaip pastebi A. Mockus, skirtingi laikmečiai palieka savo pėdsaką: „Anksčiau populiariausiomis laikytos „tribal“ stiliaus tatuiruotės užleido vietą realizmui, tačiau kas žino, galbūt netrukus puošimės geometrinių formų piešiniais?“

A.Mockus sako, kad renginys skirtas visiems, besidomintiems tatuiruočių menu.

„O ypač tiems, kurie tatuiruočių nemėgsta. Neabejoju, kad apsilankę čia, pakeisite savo nuomonę“, – pridūrė D. Djačkovas.

Anot organizatorių, nuo pat 2014 metų, kai Klaipėdoje pirmą kartą įvyko „Memel Tattoo Convention“, susidomėjimas tatuiruočių menu išaugo, todėl teko ieškoti didesnių erdvių ir persikelti į Kauną.

„Pastebime, kad per tą laiką pasikeitė ir visuomenės požiūris. Nors stereotipų dar yra, tačiau situacija ženkliai gerėja. Būtent to mes ir siekiame. Norime parodyti, kad tatuiruotėmis domisi patys įvairiausi žmonės, nepriklausomai nuo profesijos ar socialinės padėties“, – paaiškina A.Mockus.

Pirmą kartą Kaune vykstančiame renginyje pasirodys net 100 meistrų iš 20 pasaulio šalių. Beje, geriausių tatuiruočių kūrėjų darbais galima pasipuošti čia pat veikiančiose studijose.

Festivalio erdvėse įsikūrę senovės Baltų karių ir amatininkų kaimai, ypatingą nuotaiką kuria fone skambanti etnomuzika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt