Gyvenimas

2019.09.04 15:55

Trylikametė jėgos aitvarų asė prancūzaitė – jauniausia pasaulio čempionato dalyvė

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2019.09.04 15:55

Jėgos aitvarų entuziastai šiemet į Pasaulio čempionatą rinkosi Vokietijai priklausančioje Zilto saloje. Jauniausia čempionato dalyvė buvo prancūzaitė Capucine Delannoy.

Kasdien ji meta iššūkį vėjui ir bangoms. Prancūzei C. Delannoy vos trylika, o ji jau profesionaliai užsiima jėgos aitvarų sportu. Kiekvieną laisvą akimirką ji praleidžia vandenyje.

„Fantastiška. Pirmus kartus prisiragauji sūraus jūros vandens, bet net ir tada smagu“, – sako C. Delannoy.

Ji – jauniausia jėgos aitvarų sporto pasaulio čempionato, vykstančio Vokietijos šiaurėje esančios Zilto saloje, dalyvė. Varžybos įtemptos – čia varžosi tik geriausi iš geriausiųjų. Šiaurės jūros vandenys šalti ir nenuspėjami. Tai itin daug jėgų reikalaujanti sporto šaka.

„Čia smagu. Esu jauniausia, merginos man labai malonios. Netgi duoda patarimų. Kai esu tokia jauna, gera dalyvauti pasaulio čempionate. Puiki proga“, – sako C. Delannoy.

Laisvojo stiliaus plaukikė C. Delannoy į renginį atvyko iš Brazilijos. Jau šešerius metus su šeima ji gyvena šalia paplūdimio. Jos brolis Camille pasaulio čempionate dalyvauja nebe pirmą kartą. Šio sporto juos išmokė tėvas.

„Capucine šiuo sportu susidomėjo maždaug šešerių-septynerių metų. Pamačiusi varžybose dalyvaujantį brolį, paklausė, gal ir ji galėtų? Atsakiau, kad gali, bet turi treniruotis. Ir ji sutiko“, – pasakojo mergaitės tėtis Raynald Delannoy.

Jos varžovės kur kas vyresnės, bet jos puikiai žino, kad trylikametė ne iš kelmo spirta.

„Ji jauna, motyvuota ir po kelerių metų bus labai stipri varžovė. Jau dabar ji gerai varžosi, ir puikiai pasirodo“, – sakė jėgos aitvarų entuziastė iš Prancūzijos Charlotte Carpentier.

Net ir tokiai jaunai, jai buvo leista varžytis su pasaulinio lygio jėgos aitvarų sportininkais. Pasaulio čempionate varžėsi trisdešimt penki atletai iš keturiolikos pasaulio šalių. C. Delannoy per 12 minučių vertinimo komisijai turėjo parodyti, ką sugeba. Pradžia puiki. Šauniai atliko keletą manevrų. Bet paskui sėkmė truputį apleido.

„Kiek nusivyliau, bet užėmiau penktą vietą, tad viskas gerai“, – sakė C. Delannoy.

Ji greit išsiaiškino, kad dėl ne itin vykusio pasirodymo kalta banglentė.

„Per patį pasirodymo įkarštį, beplaukiant palei uolas, sulūžo vienas banglentės pelekas, ir banglentė tapo nestabili, todėl nebegalėjau plaukti prieš vėją“, – sakė C. Delannoy.

Po varžybų ji ruošia namų darbus. Mokosi internetu ir gyvenime nėra įkėlusi kojos į mokyklą.

„Kartais sunku, kartais labai lengva taip mokytis. Sunkiausia sėdėti prie namų dabų būna tada, kai lauke puikus oras“, – pasakojo C. Delannoy.

O tądien, kai buvo kalbinama, oras buvo būtent toks. Tad C. Delannoy susitvarkė banglentę ir vėl plaukė. Mergaitė pradeda treniruotis kitų metų pasaulio čempionatui ir yra pasiryžusi tapti jauniausia mergina, laimėjusia pasaulio čempionatą.

Išsamiau – reportaže (05.58 min.):

Euromaxx. Skoninga tekstilė: britės Kate Jenkins kolekcijoje – nuo megztų riestainių iki nertų tartalečių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.