Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.05 08:14

Greičiausi pasaulio šokėjai iš Vengrijos: vyrų šokių esmė – padaryti įspūdį merginoms

žiūrėkite reportažą

Keturi vaikinai iš Vengrijos neseniai buvo užregistruoti Pasaulio rekordų knygoje kaip greičiausi pasaulio šokėjai. Iš Karpatų regiono kilę broliai vaikystėje pamėgo folklorinius šokius. Susibūrę į šokių grupę „Fričko“ jie įrodė, kad tradiciniai šokiai ir šiais laikais gali būti uždegantys.

3 937 sutrepsėjimai ir suplojimai rankomis per dvi minutes – tai naujasis pasaulio rekordas. Greitesnių nėra. Pagreitintais vengrų liaudies šokiais vaikinų grupė pakerėjo žiūrovus nuo Niujorko iki Pekino. Kaip vaikinams tai pavyksta?

„Pagrindų mus išmokė geri mokytojai, o vadovai moko, kaip kasdien treniruotis. Manau, sėkmė priklauso ne nuo profesionalumo, o nuo požiūrio“, – sako šokėjas Gergely Bálint Pappas.

Į tai įeina ir griežta disciplina: mažiausiai trys valandos treniruočių per dieną, o prieš pasirodymus ir iki dešimties valandų.

Anksčiau jie daug dėmesio skyrė raumenų lavinimui, o dabar daugiausia laiko skiria greičiui ir ištvermei.

Ar nuo tokio vis greitėjančio tempo ir nuolatinio plekšnojimo neskauda?

„Kartą nulipus nuo scenos mūsų lygiai to paties paklausė jos didenybė karalienė Elžbieta II: Ar, kai rankomis mušat save, neskauda? Mes atsakėme: Taip, skauda“, – sakė G. B. Pappas.

„Fričko“ susibūrė 2009-aisiais. Jie koncertuoja ir vieni, ir su kitais kolektyvais, pavyzdžiui, su muzikantais arba tais, kurie eksperimentuoja su įvairiais ritmais.

Visi keturi užaugo Vengrijos kaime. Vaikystėje šoko įvairiuose šokių kolektyvuose. Jie ir dabar domisi tradiciniais Karpatų regiono šokiais. Paprastai jie pasirodo ramesnėse vietose.

Fotosesijai vaikinai pasipuošė brolių Gergelio ir Matės šeimai priklausančiais kostiumais. Jų tėvai taip pat aistringi šokėjai.

Jų mama Anikó Péterbencze yra „Fričko“ prodiuserė. Ar ji tikėjosi, kad jos sūnūs vieną dieną taps tokie garsūs?

„Niekada apie tai nepagalvojau. Mudu su vyru labai džiaugiamės, kad jie susidomėjo folkloriniais šokiais. Jie sako, kad tiesiog neturėjo kito pasirinkimo“, – sako A. Péterbencze.

Energingasis kvartetas nuolat ieško naujų idėjų. Pasirodymuose jie naudoja ir vaizdo projekcijas. Jų tikslas: vengrų tradicijomis sudominti jaunimą.

Vaikinai – perfekcionistai. „Karpatų kultūroje svarbūs vyrų šokiai. Man jie patinka tuo, kad jų esmė – padaryti įspūdį merginoms ir pasivaržyti tarpusavyje. Tai ir šiandien svarbu, mes turime rasti sau vietą šiame pasaulyje“, – pasakoja G. B. Pappas.

Jie vertina raumeningų vyrų įvaizdį ir mėgaujasi tuo, kokį įspūdį daro merginoms. „Fričko“ griežtai laikosi vienos taisyklės: niekada nekoncertuoja politiniuose renginiuose. „Fričko“ nenori , kad jų meilę tradiciniams šokiams kas nors panaudotų politiniais tikslais. Jie nori šokti ir siekti naujų rekordų. Nei energijos, nei entuziazmo jiems tikrai netrūksta.

Išsamiau – reportaže (nuo 16.21 min.):

Euromaxx. Broliškų ryšių susaistyta šokių grupė „Fricska“ – greičiausi pasaulio šokėjai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi