Gyvenimas

2019.09.03 14:08

„Ne-miegantys rajonai“ kviečia atrasti ir atokiausius sostinės rajonus

LRT.lt 2019.09.03 14:08

Projektas „Ne-miegantys rajonai“ jau ketvirtus metus iš eilės kviečia į nemokamus kultūros renginius Vilniaus mikrorajonuose. Netikėtas erdves savo renginiams pasirinkę organizatoriai pasakoja, jog projektu siekiama skatinti bendruomeniškumą, gaivinti viešąsias erdves, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Rugsėjo 4–14 d. net šešių Vilniaus rajonų gyventojai sulauks kultūrinės iniciatyvos ir turės galimybę dalyvauti kūrybiškuose renginiuose.

Pašilaičiai, Pilaitė, Lazdynai, Naujoji Vilnia, Žirmūnai, Trakų Vokė – šių metų festivalio žemėlapyje. Šių mikrorajonų gyventojai kviečiami įsitraukti į kūrybiškas veiklas jų rajono aplinkoje.

Projekto kūrėjos Eglė Belozaraitė ir Gintarė Šatevičiūtė pasakoja, jog renginiai tai tik viena iš formų, galinčių pagyvinti rajono gyvenimą.

„Projektu siekiame parodyti, jog jaukų vakarą galima praleisti ir savo daugiabučių kieme, tam tereikia truputį pastangų ir fantazijos. Kaimynų susibūrimai, knygų mainai, filmų peržiūros, kaimynų protmūšiai ar kitos veiklos kuria jaukią atmosferą, skatina bendruomeniškumą.

Patys galime kurti draugišką aplinką, susipažinti, bendrauti su šalia gyvenančiais. Mūsų renginiai – tai nedidelis įvykis mikrorajono gyvenime, tačiau tai skatina burtis ir kurti patiems“, – pasakoja E. Belozaraitė.

Nuo kambarinių augalų mainų iki kino

Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje startuosiantis projektas stebins plačia renginių programa bei inciatyvomis. Nuo ekologiškų dirbtuvėlių, kuriose gyventojai bus kviečiami senus žurnalus panaudoti namų dekoracijų gamybai ar kambarinių augalų mainų, kur seną tetos papartį bus galima išmainyti į kito augalo daigą, iki kino po atviru dangumi peržiūrų.

Organizatorės pasakoja, kad gyventojų laukia smagios veiklos visai šeimai.

„Mūsų renginiuose mikrorajonuose tiek maži, tiek dideli ras sau įdomią ir širdžiai mielą veiklą. Su vaikais kursime atvirlaiškius su Vilniaus miesto simboliais, gyventojus kviesime į ekskursiją po mikrorajono erdves, pinsime šiuolaikiškus miesto sodus, diskutuosime apie rajono praeitį ir jo veidą.

Renginių programą šiais metais papildo viešos paskaitos apie mikrorajonų raidą. Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius kiekviename rajone skaitys viešą paskaitą, pristatys dar negirdėtas mikrorajonų istorijas“, – pasakoja G. Šatevičiūtė.

Festivalio „Ne-miegantys rajonai 2019“ renginiai:

Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje

Rugsėjo 5 d. Naujojoje Vilnioje

Rugsėjo 10 d. Lazdynuose

Rugsėjo 12 d. Žirmūnuose

Rugsėjo 13 d. Pašilaičiuose

Rugsėjo 14 d. Pilaitėje