Gyvenimas

2019.09.03 13:20

Filme apie slaptą agentę atskleidė pavojingiausio pasaulyje darbo užkulisius

LRT.lt2019.09.03 13:20

Vienoje paslaptingiausių ir įvairiomis legendomis apipintoje Izraelio slaptojoje tarnyboje „Mossad“ agentėmis dirba apie 40 proc. moterų, iš kurių 24 proc. užima aukštas pareigas. Moterys, pasirinkusios tokį kelią, turi atitikti itin aukštus, slaptųjų tarnybų keliamus, reikalavimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apie Izraelio slaptojoje tarnyboje „Mossad“ dirbančią Reičel, kuriai tenka nelengva užduotis – sekti įmonės veiklą, kuri užsiima aukštųjų technologijų įrangos tiekimu Irano kariuomenei, yra netrukus Lietuvos kino teatruose pasirodysiantis iš Izraelio kilusio režisieriaus Juvalo Adlerio filmas „Agentė“.

Reikalavimai kandidatėms

„Moterys iš prigimties turi specifinių gebėjimų, kurie labai reikalingi slaptojo agento darbui, vienas jų – vienu metu atlikti daug ir skirtingų užduočių, pasakoja buvęs slaptosios tarnybos „Mossad“ vadovas Tamiras Pardo. Anot jo, žmonėms dažnai susidaro klaidingas įspūdis, kad geriausiai slaptąsias užduotis gali atlikti vyrai.

„Filmuose dažnai matome stiprius agentus vyrus, puikiai atliekančius savo vaidmenį, tačiau realybėje yra kiek kitaip“, – pasakoja T. Pardo.

Moterys agentės – vertinamos dėl gebėjimų tinkamai „atlikti pavestą vaidmenį“. Dažnu atveju moteriškoji lytis gerokai lenkia agentus vyrus, nes jos greičiau sugeba pamiršti savo ego, tam, kad pasiektų užsibrėžtų tikslų, turi „uoslę“, atidžiau vertina situaciją, labiau orientuojasi erdvėje.

Pasirengimas, trunkantis ilgus metus

Slaptosiose tarnybose penkerius metus dirbusi agentė Lindsay Moran, atsakinga už slaptųjų agenčių parengimą tarnybai, teigia, kad ši profesija – viena pavojingiausių pasaulyje, tad jai reikalingas ypatingas pasirengimas.

Gali praeiti metai ar net keli, kol būsite įdarbinti slaptosiose tarnybose. Praeisite itin griežtą psichologinę atranką. Pasirengimo metu jūs spęsite situacijas, kuriose reikia įveikti psichologinės įtampos barjerus, atliekant užduotis jums trūks miego, pajusite diskomfortą ir nuovargį.

Laikysite psichologijos egzaminus, kalbėsite su psichologais, išmoksite valdyti ginklus, sekti ir stebėti reikiamus asmenis ir tik tuomet, jeigu atitiksite itin griežtus reikalavimus, po trijų metų sunkaus pasiruošimo, pradėsite darbą nuo pačių žemiausių pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.