Gyvenimas

2019.09.02 19:42

Rekordinio dydžio gimęs kūdikis Kaune auga tvirtas, tėvai laikosi vienos tradicijos

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.09.02 19:42

Liepos pabaigoje Kaune gimusį berniuką medikai vadina antruoju Saboniu. Tauras pasaulį išvydo 56 cm ūgio, 6 kg ir 60 g svorio. Rekordininko tėtis Vytis Šulinskas portalui LRT.lt sakė, kad prabėgus daugiau nei mėnesiui tvirtas mažylis jau beveik pats laiko galvą, nori verstis ant šono.

Metams tėvystės atostogų išėjęs V. Šulinskas pasakojo puikiai leidžiantis laiką su šeima. Vargina tik Aleksote vykstantys remonto darbai. Norėdamas išvengti dulkių debesies, vyras su vaikais pasivaikščioti keliauja į Kauno senamiestį ir kitus rajonus.

„Visada norėjau kuo daugiau laiko praleisti su vaikais“, – džiaugėsi tėvystės atostogų išėjęs vyras.

Turint du mažamečius veiklos netrūksta abiem su žmona. V. Šulinskas prisipažįsta, kad dėl miego trūkumo jiedu kartais būna suirzę ir dėl to susipyksta. Bet išsikalbėję greitai susitaiko.

Jaunesniuoju broliuku labai rūpinasi ir keturmetė sesutė Rusnė. V. Šulinskas pasakojo, kad jei tik Tauras pravirksta, sesutė iškart atbėga pažiūrėti, kas nutiko. Sesė skuba į pagalbą ir jeigu broliui ant akių užkrenta kepurytė ar jis pameta žinduką.

Rekordinio dydžio kūdikis gimė Respublikinės Kauno ligoninės klinikoje „Krikščioniškieji gimdymo namai“. Tauras – didžiausias naujagimis šiuose gimdymo namuose.

Rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenimis, sunkiausias naujagimis – 6 kg ir 800 g berniukas prieš 18 metų gimė Vilniaus Antakalnio klinikose.

Žinia apie rekordinio dydžio Kaune gimusį kūdikį akimirksniu apskriejo šalies žiniasklaidą. V. Šulinskas sakė, kad tada užklupęs dėmesys lydi dar ir dabar.

„Būna daug smagių reakcijų. Nuvažiuojame į sodybą, kur mažai ką pažįstame, o ir ten mus atpažįsta“, – sakė V. Šulinskas ir pridūrė, kad kai kuriuos vaikų neseniai susilaukusius bičiulius patraukia per dantį, kodėl apie jų atžalas nerašo spauda.

Prieš savaitę Tauras su tėveliais lankėsi pas medikus, o šie patvirtino – vaikas auga sveikas ir drūtas. Jo ūgis jau pasiekė 61,5 cm, o svoris – 6 kg 700 g.

Augindami sūnų Šulinskai tęsia vieną giminės tradiciją – neperka naujų rūbelių. Taurą rengia artimiausių giminaičių – sesių ir brolių atžalų drabužiais.

V. Šulinskas sako nuo seno tikintis, kad keičiantis rūbais su giminaičiais, bus išsaugotas artimas tarpusavio ryšys. Iš kartos į kartą jau kelis dešimtmečius keliauja ir paties V. Šulinsko krikšto rūbai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt