Gyvenimas

2019.09.01 21:33

JAV gyvenanti žurnalistė senus mokyklinius autobusus pavertė jaukiais namais

LRT.lt2019.09.01 21:33

„Kiekvienas žmogus nori turėti namus, kuriuose galėtų jaustis saugiai. Tačiau kai kurie žmonės neišgali susimokėti nuomos ir tampa dirbančiais benamiais“, – apie mažas pajamas gaunančių asmenų sunkumus prabilusi žurnalistė Julie Akins, ėmėsi labdaringos akcijos ir senuose mokykliniuose autobusuose įrengia jaukius būstus.

JAV, Oregone kartu su šeima gyvenanti žurnalistė J. Akins dar 2016 metais nutarė dvejus metus pagyventi apsupta benamių ir tokiu būdu išsiaiškinti, kodėl dirbti ir užsidirbti galintys žmonės, gyvena gatvėse.

Atliekant šį tyrimą, J. Akins dėmesį patraukė šeimos, įsikūrusios senuose autobusuose. Smalsumo vedama, ji pasibeldė į vieno iš tokių autobusų duris. Atsivėrus senos, mėlynos spalvos transporto durims, žurnalistė išvydo liūdną vaizdą, rašoma People.com portale.

Senoje transporto priemonėje glaudėsi 7 vaikų šeimą. Autobuso salone, vietoje automobilio sėdynių, buvo išklotos grindys ant kurių vietą surado seni čiužiniai, daugiavaikei šeimai atstojantys minkštas lovas. Šio autobusiuko viduje taip pat stovėjo rietuvės, pilnos drabužių bei daiktų prikimšta knygų lentyna.

„Automobilio viduje buvo netvarkinga ir nehigieniška. Juk senas mokyklinis autobusas neturi nei tualeto, dušo ar virtuvės“, – sakė žurnalistė J. Akins.

7 vaikų, gyvenančių sename autobuse, tėvas ir šeimos galvas sunkiai susirgo ir negalėjo tinkamai pritaikyti autobuso kasdieniams jo šeimos poreikiams.

Susitikusi ir su kitomis sunkiai besiverčiančiomis šeimomis, kurios prieglobstį surado senuose autobusuose, J. Akins kilo idėja. Žurnalistė sumanė panaudoti „į pensiją išeinančius“ senus mokyklinius autobusus ir juose įrengti jaukius namus dirbantiems, tačiau sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

Dėl šios priežasties, J. Akins įkūrė labdaros organizaciją „Transporto priemonės – pokyčiams“ ir surinktas lėšas skyrė senų automobilių atnaujinimui bei pritaikymui gyventi. Pirmoji šeima, įsikėlusi į naujam gyvenimui prikeltą mokyklinį autobusą, neslėpė džiaugsmo.

Davidas Floodas su šeima neteko net 10 metų nuomoto būsto, nes laiku nesumokėjo nuomos. Taip nutiko todėl, kad tuo metu, kai D. Floodas dirbo mokytoju ir studijavo magistrą, sunkiai serganti jo žmona niekur nedirbo. 10 metų pora su 3 vaikais gyveno tame pačiame 2 kambarių namelyje ant ratų ir mokėjo nuomą, tačiau ne visada – laiku. Vieną dieną, namelių ant ratų savininkė liepė šeimai išsikelti iš nuomojamo būsto ir mokytojo D. Floodo šeima tapo benamiais.

„Aplinkiniai kartais nesuvokia, kad ir dirbantys bei šiek tiek pajamų gaunantys žmonės, vieną dieną gali tapti benamiais ir atsidurti gatvėje“, – sakė D. Floodas.

Kurį laiką šeima, kartu su kitais „dirbančiais benamiais“ glaudėsi palapinių stovyklavietėje. Tačiau ją netikėtai uždarė dėl renovacijos darbų. Baimindamiesi artėjančios žiemos, Floodų šeima ėmė svarstyti apie išsikraustymą į kitą valstiją.

Tačiau, visai netikėtai, mokytojo D. Floodo žmona išgirdo apie žurnalistės J. Akins labdaros organizaciją ir siekį suteikti namus dirbančioms, tačiau būsto neišgalinčioms įsigyti šeimoms.

D. Floodas užpildė prašymą būstui ant ratų gauti ir Padėkos dieną, Floodų šeima įsikėlė į naujus namus. Įrengtus mokykliniame autobuse. Tiesa, J. Akins siūlė perdažyti mokyklinį autobusiuką šeimai patinkančia spalva, tačiau D. Floodas nutarė nieko nekeisti. Šeima naują būstą ant ratų pavadino „Geltonu povandeniniu laivu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.