Gyvenimas

2019.09.01 11:17

Plungės bibliotekos darbuotojai lankytojus pasitinka 8 skirtingomis kalbomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.01 11:17

„Į Plungės biblioteką smalsuoliai užsuka ne tik skaitinių. Keliautojus iš Lietuvos ir svetur čia atvykti vilioja pilaitėje įsikūrusi bibliotekos atmosfera“ , – džiaugėsi Plungės rajono viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė ir pridūrė, kad lankytojai gali išgirsti pasakojimus apie lankytinus Plungės objektus net 8 skirtingomis kalbomis.

Plungės dvaro aplinką pamėgo ne tik vietinis jaunimas, kuris pilaitėje įsikūrusioje įstaigoje jaučiasi, kaip antruosiuose namuose, bet ir smalsuoliai iš įvairių Europos kampelių.

„Žmonės į Plungės biblioteką užsuka praleisti laiko, susitikti su bendraminčiais. Na o kiti atvyksta apžiūrėti vienintelės tokios Lietuvoje – lauko akmenų skaityklos. Ši skaitykla – 17 a dvarvietės pamatai“, – sakė Plungės rajono viešosios bibliotekos direktorė.

Seniausiame plytiniame pastate Plungėje, kuriame įsikūrė biblioteka, veikia ir kita smalsuolius traukianti ekspozicija. Tai pilaitės laikrodinė, turinti savą istoriją.

„Restauruotas bibliotekos bokštinis laikrodis laiką mušą kas valandą. Taigi netoliese esančiame parke vaikštinėjantys poilsiautojai gali išgirsti jo gaudimą. Laikrodinėje esantis 130 kilogramų varpas – įkeltas į 24 metrų aukštį“, – teigė pašnekovė.

Plungės pilaitėje įsikūrusi biblioteka – draugiška aplinkai.

„Turistai klausia, o kas puoselėja bibliotekos aplinką, augina gėles. Bibliotekos darbuotojai yra atsakingi už šį darbą bei Klaipėdos botanikos sodo komanda. Tačiau gėles, puošiančias bibliotekos prieangį, dovanoja patys plungiškiai.

Yra vietinių moterų, kurios net ateina palaistyti bibliotekos rožių, kai būna karštos dienos. Džiaugiuosi, kad pavyko biblioteką paversti vieta, kurioje kvepia knygomis, kava ir namais“, – teigė LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovė.

Plungės bibliotekos direktorė džiaugiasi plungiškių puoselėjamu bibliotekos sodu bei populiarėjančiais 43 lankytinus Plungės objektus įtraukiančiais turais, kurių metų keliautojai gali susipažinti ir su čia gyvenančiais šikšnosparniais, dančiasnapiais. O pasakojimus apie lankytinus objektus išgirsti net 8-iomis skirtingomis kalbomis.

Išsamiau – laidos įraše nuo (1.09 min.):

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Lietuvos dvarai: Mykolo Oginsnio rūmai ir jų sienų saugomos paslaptys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt