Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.31 17:29

Niujorkiečio dovanojamos gėlės – iš popieriaus: nuo mažens išmokau nešvaistyti

„Šypseną veide gali sukelti įteikta ne tik tikra, bet ir popierinė gėlė“, – įsitikinęs niujorkietis dizaineris Sourabh Gupta, kuriantis būtent tokias puošmenas – popierines gėlės.

Kai dizaineris S. Gupta praskleidžia užuolaidą į Niujorke įsikūrusią jo studiją, atrodo, kad lankytojai patenka į floristo studiją.

Apsigauti lengva, nes studijoje esančios įvairiaspalvės gėlės nėra tikros, bet pagamintos iš popieriaus. Iš Indijos kilęs dizaineris tikina, nuo mažens išmokęs nešvaistyti. Šiandien jo kūrybos medžiagos – popierius ir maisto dažai.

„Džiamu ir Kašmyre, kur aš augau, buvo 3 įvairių prekių parduotuvės, dvi bakalėjos krautuvės ir viena techninės įrangos parduotuvė. Tai buvo viskas mūsų miestelyje. Taigi jei norėjai kažką gaminti, turėjai išmokti kurti“, – sakė S. Gupta, dizaineris.

Indijoje Gupta studijavo architektūrą, bet po metų mokslus metė. Niujorke mokėsi dizaino mokykloje, prieš porą metų susižavėjo metropoliteno muziejuje rodytomis japonų dizainerio Rei Kawakubo floristinėmis suknelėmis. Tačiau vėlia prisiminė, kaip vaikystėje mėgdavo sukti gėles iš popieriaus ir nutarė grįžti prie šio pomėgio.

„Noras kurti manyje yra toks stiprus, kad jei neturėčiau studijos, tiesiog imčiau popieriaus gabaliuką, žirkles ir pradėčiau kažką daryti. Manau, kad pradėjau kurti būdamas vaikas, bet niekada apie tai negalvojau. Ir dabar aš naudoju tas pačias medžiagas.

Tai geresnės kokybės medžiagos, bet idėja ta pati. Viskas jau kitaip. Dabar žinau, kad įteikęs tau popierinę gėlę išvysiu šypseną tavo veide“, – teigė dizaineris.

Instagramo paskyroje paviešinti S. Guptos darbai sulaukė nemažai dizainerių susidomėjimo. Iš mados dizainerio Tory Burcho, Gupta sulaukė užsakymo pagaminti 300-us ramunių kolekcijos pristatymui.

Tiesa, rimčiau indas su popierinėmis gėlėmis pradėjo dirbti tik prieš aštuonis mėnesius, o visos šios gėles pagamintos ne seniau nei prieš mėnesį.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 1.49 min.):

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Lietuvos dvarai: Mykolo Oginsnio rūmai ir jų sienų saugomos paslaptys
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi