Gyvenimas

2019.08.31 14:42

Kalifornijoje vykusio švilpavimo festivalio čempionė: pradėjau švilpauti sulaukusi trejų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.31 14:42

Dainų ar instrumentinės muzikos konkursai – įprastas reiškinys. Tačiau Kalifornijoje vykęs švilpautojų konkursas traukė ne vieno smalsuolio dėmesį. „Pradėjau švilpauti, sulaukusi trejų“, – sakė Kalifornijoje vykusio švilpavimo festivalio čempionė A. Shibata.

Be žodžių, tačiau išraiškingai ir muzikaliai – švilpaujant galima atlikti begalę kūrinių. Tuo įsitikinę Kalifornijoje susirinkę švilpavimo mėgėjai, tarpusavyje besivaržę dėl geriausio pasaulyje švilpautojo titulo.

„Šiemet dalyvauja daugiau nei 60 švilpautojų iš 11 šalių. Iš Japonijos, Ispanijos, Italijos, žmonės atvyko iš visur. Yra nuostabu matyti tiek daug žmonių, susirenkančių ir tampančių bendruomenės dalimi“, – sakė C. Kaufman, švilpavimo festivalio organizatorė.

Pasak C. Kaufman tai, kas suteikia švilpautojui meistriškumo, yra tie patys dalykai, kurie padeda muzikantui.

„Mes ieškome žmonių, kurie pataikytų į toną, skambėtų gražiai, mokėtų pasirodyti, užmegzti ryšį su publika. Tai, ko tikėtumeisi iš mėgstamiausios operos žvaigždės, profesionalaus saksofonininko – visa tai yra ir tai, pagal ką apsprendžiama, kas taps pasaulio čempionu“, – teigė švilpavimo festivalio organizatorė.

Smagiais įspūdžiais dalijosi ir švilpavimo festivalio dalyviai.

„Po mano pasirodymo publika reagavo labai šauniai. Tai nuostabu – būti tarp kitų žmonių, kuriems irgi patinka švilpauti. Šiaip gyvenime įprasta, kad švilpaudamas visą laiką kažką erzini, bet čia visiems tai patinka. Labai džiaugiuosi, kad radau šią keistą mielą bendruomenę“, – sakė E. Kehmeier, švilpavimo festivalio dalyvė.

Kitais metais švilpautojai rinksis Japonijoje – ten, iš kur kilusi šiemetinio konkurso nugalėtoja.

„Pradėjau švilpauti, kai buvau trejų. Taigi nepamenu, kaip išmokau švilpti. O švilpavimo varžybos mane stipriai motyvuoja mokytis. Pradėjau dalyvauti prieš 10 metų ir nuo tada praktikuojuos švilpauti klasikines ir populiarias dainas“, – sakė švilpavimo čempionė A. Shibata.

Išsamiau – vaizdo įraše:

Švilpavimo festivalis Kalifornijoje: be žodžių, bet išraiškingai ir muzikaliai – švilpaujant galima atlikti begalę kūrinių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.