Gyvenimas

2019.08.31 13:55

57 dydžio batus avintis 16-metis tapo rekordininku: rasti tinkamus batus – tikras iššūkis

Rasa Strimaitytė, ELTA, LRT.lt2019.08.31 13:55

Rasti tinkamus batus 57 dydį avinčiam 16-mečiui vokiečiui – tikras iššūkis. Tačiau Larsas Motzas, dėl didelės pėdos, įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

L. Motzos kairė pėda yra 35,05 cm ilgio, o dešinė – 34,98 cm. Jo batų dydis yra 57-as – tokio dydžio apavo Vokietijoje apskritai nėra.

„Rasti tinkamus batus paaugliui yra tikras iššūkis. Dažniausiai juos reikia gaminti specialiai, o išlaidos vienai porai siekia 1 200 eurų“, – teigė jaunuolio motina Ankė Motza.

Tiesa, vieną batų porą per metus – dėl specialių įdėklų – apmoka ligonių kasos.

„Mes pastebėjome, kad Larso koja labai didelė ir ėmėme domėtis rekordais“, – sakė 50 dydžio batus avintis vaikino tėvas F. Motza ir pridūrė, kad šeima parašė Gineso rekordus fiksuojantiems specialistams, kad nori pagerinti pėdos ilgio rekordą.

Paauglio kojos, stebint dviem nepriklausomiems liudytojams, buvo keliskart išmatuotos vienos medikės, rašoma ELTA.

Šeima pateikė savo sūnaus pėdų duomenis ir netrukus sulaukė Gineso rekordus fiksuojančių specialistų sertifikato su patvirtinimu: vaikino koja yra didžiausia tarp paauglių.

Kad Larso koja dar gerokai augs, nereikėtų bijoti. Pėdų specialistės T. Pfersich teigimu, vaikinų kojos auga iki maždaug 14 metų.