Gyvenimas

2019.08.31 16:54

„Sostinės dienų 2019” šurmulys užtvindė Gedimino prospektą

LRT.lt 2019.08.31 16:54

Pagrindinėse Vilniaus miesto aikštėse ir erdvėse klega minios miestiečių bei sostinės svečių, pasinėrusių į „Sostinės dienų“ linksmybes. Dar penktadienio vakarą Eurovizijos numylėtinis Frans iš Švedijos ir Lietuvos muzikos atlikėjas „Daddy Was A Milkman“ paskelbė simbolinę festivalio pradžią, o šiandien miestiečiai užplūdo Gedimino prospektą, šurmuliuosiantį iki rugsėjo 1-osios vakaro.

Kaip įprasta, „Sostinės dienų 2019“ šurmulys užliejo visą miesto centrą – Gedimino prospektą, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštes, Neries krantinę bei skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad šiais metais svarbia „Sostinės dienų 2019“ dalimi tapo „Dūzgiantis prospektas“, kuris kviečia į susitikimus Menų ir muzikos gatvėje, Stiliaus lokacijoje, Knygų alėjoje, Gardžių lauktuvių kelyje ir V. Kudirkos aikštėje.

„Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybė.

Gedimino prospekte šurmuliuojantys žmonės gali įsigyti įvairių smulkmenų, antikvarinių knygų ir vertingų meno dirbinių, atitinkančių kiekvieno skonį.

Taip pat, vienas svarbiausių festivalio akcentų – keturiose scenose skambanti muzika, atliekama daugiau nei 70-ies grupių ir atlikėjų.

Todėl šeštadienio vakarą veiksmo netrūks ir Katedros aikštėje. Susirinkusią publiką kaitins vitališkas ir stilistiškai margas laužytų ritmų, drum'n'bass, flamenko, balkanų ir kitokios „world“ muzikos bei energingo klubinio skambesio mišinys – grupė „N.O.H.A.“.

Į didžiąją Sostinės dienų sceną žengs populiarusis lietuvių elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“. Jų muzika skamba ir stiliumi bei išskirtine choreografija žavimasi aukščiausios klasės prekių ženklų ir inovatyvių technologijų pristatymuose užsienio šalyse. „Beissoul & Einius“ – daugiau nei muzika, giliau nei mada, toliau nei realybė.

LRT.lt primena, kad vilniečiai vakar dar trijose muzikinėse scenose (prie V. Kudirkos aikštės, Neries krantinėje ir prie Karaliaus Mindaugo paminklo) klausėsi tokių grupių bei atlikėjų, kaip „The Roop“, „Free Finga“ „Flying Saucer Gang“, „The Station“, „Angelou“, „Baltic Balkan“, Girmantė&A.Polevikov trio, „Kūjeliai“ ir kt.

Taip pat skaitykite

Kaip LRT RADIJUI sakė šventę rengiančios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ vadovas Remigijus Merkelys, pernai „Sostinės dienas 2018“ aplankė apie 350 tūkstančių žmonių. Šįmet tikimasi panašaus skaičiaus – juolab kad, sprendžiant iš sinoptikų prognozių, savaitgalis vilniečius turėtų lepinti saulėtais orais.