Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.31 09:32

Baltijos kelio 30-mečiui skirti laužai nušvies penkių valstybių pakrantes

Penkių Baltijos valstybių pajūrį nušvies Baltijos kelio 30-mečiui skirta laužų grandinė. Rugpjūčio 31-osios vakarą simboliniai laužai uždegami net ir tose šalyse, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės.

Tarptautinės iniciatyvos „Senovinės ugnies naktis“ organizatoriai kviečia prisiminti visus, kurie prieš 30 metų stojo į Baltijos kelią ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Baltijos jūros pakrantėje uždegti Baltijos jūros valstybių vienybės ir draugystės laužai simbolizuos šalių bendrą istoriją ir kultūros paveldą.

Skaičiuojama, kad Lietuvos pakrantėje suliepsnos daugiau nei 20 simbolinių laužų. Lietuvos pajūryje įžiebta laužų grandinė kvies prisijungti ir prie įvairių kultūros renginių Klaipėdos, Neringos, Šventosios ir Palangos paplūdimiuose.

Prie Palangos tilto koncertuos Jūros šaulių vyrų choras, moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ ir „Bočiai“.

Paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai per daugelį metų tapo tradicija daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių: prie projekto prisijungė Estija, Latvija, Švedija ir Lenkija.

Simboliniai laužai uždegami net ir tose šalyse, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūros renginiai – poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, juose dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Iniciatyvos organizatoriai ir partneriai Lietuvoje – Vyriausybės kanceliarija, Pajūrio regioninio parko direkcija, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos savivaldybės, rašoma ELTA.

Organizatoriai įspėja, kad Baltijos jūros pakrantėje laužai uždegami tik gavus būtinus leidimus iš savivaldybių administracijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi