Gyvenimas

2019.08.29 13:38

Sunkiai sergantis Ernestas įveikė velomaratoną: prieš metus medikai žadėjo vos kelis mėnesius

LRT.lt2019.08.29 13:38

19-metis Ernestas prieš metus išgirdo diagnozę – agresyvi limfoma, kuri vėliau išsivystė į neurolimfomą, pasiekė smegenis, stuburą, iššaukė epilepsijos priepuolius. Gydytojai sakė, jog jaunuoliui liko gal tik keli mėnesiai. Tačiau prabėgo metai, Ernestui atliktos dvi kaulų čiulpų transplantacijos, o priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį jis įveikė 30 km distanciją dviračių maratone.

Ernesto mama Saulė Orintienė pasakoja, jog sūnus praėjo sunkų ir alinantį gydymą – dvi kaulų čiulpų transplantacijos, reanimacijos, komplikacijos, chemoterapija... Ir viskas po to, kai išgyventi šansų nebuvo duota. Tačiau dabar vaikinas kiekvieną dieną gyvena kaip šventę ir kelia sau iššūkius – ne tik kovoti su liga, tačiau ir įveikti „IKI Velomaratono“ mėgėjų važiavimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ernestas važiavo Rimanto Kaukėno paramos fondo komandoje „Aplenkime vėžį“. Rusnė Šermukšnytė, fondo atstovė, atviravo, jog matyti jaunuolį „IKI Velomaratone“ buvo labai jaudinanti akimirka.

Įveikti 30 km dviračiu – nelengva užduotis net dažnai važinėjantiems dviračiais, todėl renginyje buvo galimos opcijos – važiuoti 10 km, 20 km arba 30 km. Paskutiniame rate dalyvių gretos išretėja, o finišą pasiekia tik stipriausi. Vienas jų – ir onkologine liga sergantis Ernestas. Dabar vaikinas užsibrėžė tikslą sudalyvauti kiek įmanoma daugiau renginių, susijusių su sportu.

„Ernestas labai dėkingas visiems jį palaikiusiems žmonėms, ypač – Rimanto Kaukėno fonui, kuris išpildė svajonę ir rūpinosi. Mes džiaugiamės gyvenimu, kol kas visko užtenka, svarbiausia – kad būtų sveikatos“, – pasakojo Saulė.

„Ernestą pažįstame jau seniai. Matėme jį ir pačiomis blogiausiomis dienomis, ir tada, kai jo veidą puošė šypsena. Vaikino gyvenimas labai banguotas. Klastinga onkologinė liga jam kas kartą smogia netikėčiausiu metu, jam tenka ir vėl kovoti už savo gyvybę.

Ernestas yra pavyzdys mums visiems, kad negalime pasiduoti, turime mylėti gyvenimą ir tvirtai tikėti gydytojais, artimaisiais ir pačiu savimi. Tai, kad jis dalyvauja didžiausiuose sporto renginiuose kartu su „Aplenkime vėžį“ komanda mums yra tikras įkvėpimas. Tikime, kad iššūkiai, kuriuos įveikia Ernestas, įkvepia ir kitus sportininkus“, – mintimis dalijosi R. Šermukšnyė.