Gyvenimas

2019.08.29 11:50

Likimo nuskriaustiems pirmokams dovanojo pirmąsias kuprines

LRT.lt2019.08.29 11:50

Statistika rodo, kad kiekvienais metais į mokyklą pradeda eiti apie 25 000 pirmokų, ir, deja, ne kiekvienas iš jų jai yra tinkamai pasiruošę, ne visi turi gražiausias kuprines, naujausius sąsiuviniais ar penalus.

Pastaraisiais metais 16 proc. nepasiturinčiose šeimose gyvenančių pirmokų neturėjo finansinių galimybių mokslo metų pradžią pasitikti tinkamai, nejaučiant diskomforto ir nepritekliaus, žengiant pirmuosius, netvirtus žingsnius į nepažįstamų klasės draugų pripildytą klasę, rašoma projekto „Pirmoji kuprinė“ organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Savo projektu labai prisidėjote prie šių vaikučių ir jų šeimų pasiruošimo ateinantiems mokslo metams. Juk viską įvertinus, susidaro nemenka suma.

Galvojame, kad savo pinigėlius mamytės galės dar pataupyti rudens-žiemos sezonui avalynei vaikams, ar šiltesniems rūbeliams įsigyti, o į rugsėjo šventę pradinukai žygiuos pasipuošę ne tik kuprinėmis, pilnomis mokymosi reikmenų, bet ir rūbeliais“, – dalinasi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinio paramos skyriaus Socialinio darbo organizatorė Vilma Ramanauskienė.

Lietuvoje socialinių iniciatyvų ir gera darančių organizacijų, prisidedančių prie visapusiškos vaikų gerovės tikrai ne viena. Vilniaus tarptautinis Rotaract klubas viena iš tų organizacijų, kuruojančių projektą „Pirmoji kuprinė“ ir skatinanti socialinę atsakomybę bei brandinanti savanorystės kultūrą visuomenėje, taip siekianti bent daliai vaikų suteikti galimybę pradėti pirmąją klasę iškelta galva ir pasitikint savimi pažinti mokslo pasaulį.

„Klube pasiruošimas mokslo metų pradžiai prasideda ypatingai anksti. Daugiau nei kelerius mėnesius ieškome projekto palaikytojų, komunikuojame su socialiniais darbuotojais, kuriems vaikams labiausiai reikėtų mūsų pagalbos. Sukomplektuotas kuprines, su visomis reikalingomis priemonėmis, sportine apranga, avalyne rugpjūtį pristatome į įvairiausius Lietuvos miestelius.

Tai projektas prie kurio prisiliečia visas klubas. Kasmet lankydami vaikus bei pristatant jiems kuprines, suprantame bei prisimename šio projekto svarbą“, – sako Vilniaus tarptautinio Rotaract klubo prezidentė Gintarė Šeirytė.

2019 m. „Pirmoji kuprinė“ komanda aprūpino 70 pirmokų, augančių nepriteklių kenčiančiose ir socialinę riziką patiriančiose šeimose Kupiškio, Radviliškio ir Pakruojo rajonuose, kuriems padovanojo mokyklinę kuprinę, pripildyta reikalingomis kanceliarinėmis priemonėmis, pratybų sąsiuvinius, mokyklinę uniformą ir sportinę aprangą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt