Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.29 10:35

Vilniaus zoologijos sodui – vieneri: švęs tris dienas

LRT.lt 2019.08.29 10:35

Paskutinėmis vasaros dienomis, Vilniuje esantis zoologijos sodas „Zoopark“, švęs vienerių metų gimtadienį. Lankytojų lauks nemokamos ekskursijos, gyvūnų pristatymai, parodomieji maitinimai ir kitos linksmybės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taip pat prie šventės prisidės ir šio zoologijos sodo draugai – VDU botanikos sodas, kuris vykdys edukaciją „Gamtinis švytėjimas ultravioletinėje šviesoje" bei LSMU Veterinarijos Akademijos studentų atstovybė, kuri pristatys įvairiapusę gamtą.

2018 metais duris atvėręs zoologijos sodas, jau spėjo tapti šeimų ypač mėgstama vieta. Mat čia galima susipažinti su įvairiais gyvūnais, kurių čia yra beveik 100 rūšių, stebėti jų elgseną, kai kuriuos net pamaitinti ir smagiai praleisti laiką kartu.

Prieš metus įsikūrę gyvūnai naujuose namuose puikiai jaučiasi iki šiol. Sulaukta net ir jauniklių – gyventojų gretas papildė surikatų, šikšnosparnių, paprastųjų marmozečių jaunikliai.

Taip pat labai daug lankytojų dėmesio sulaukė ir katinių lemūrų mažyliai, kurie pirmąsias savo savaites leido ant mamos nugaros, o vėliau vis drąsiau tyrinėjo aplink esantį pasaulį.

Čia galima ne tik stebėti gyvūnus, bet ir dalyvauti ekskursijose bei edukacijose. Tai yra viena pagrindinių visų zoologijos sodų funkcijų – edukuoti ir šviesti visuomenę apie gyvūnus ir gamtą. Taip pat, vos prieš kelis mėnesius pristatyta pasiteisinusi naujovė – užduočių lapai lankytojams.

Gimtadienio šventė Vilniaus zoologijos sode vyks rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi