Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.28 17:56

Vaistažolių šluotelės rudeniui: nuo peršalimo apsaugos pušų spygliai

žiūrėkite reportažą

„Rinkite tik tas vaistažolių rūšis, kurias puikiai atpažįstate“, – sako aromaterapeutė Aistra Papaitė-Kazlauskienė ir atskleidžia, kaip grupuoti naudingas vaistažoles į imunitetą stiprinančias šluoteles.

A. Papaitė-Kazlauskienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ primenė gydomąsias žolelių savybes ir nurodė, kokie arbatžolių vartojimo būdai yra galimi.

„Rudenį Lietuvoje augalų dar turime gausybę, iš kurių artėjančiam žiemos sezonui galime pasiruošti įvairių arbatų. Dažniausiai, arbatžolės yra rišamos į šluoteles pagal savo savybes ir merkiamos į karštą vandenį.

Taip pat, surištas arbatžolių šluoteles galime pasikabinti namuose, jas išdžiovinti ir taip naudoti naudingus vaistažolių žiedus ir lapus ištisus metus. Šiuo metų laiku yra renkamos melisos, levandos, kraujažolės, dobilai, taip pat paprastasis kietis“, – arbatžolių pavadinimus vardijo laidos pašnekovė.

Anot aromaterapeutės A. Papaitės-Kazlauskienės, iš vaistažolių šluotelių gaminamos arbatos yra kupinos vitaminų bei imunitetą stiprinančių medžiagų.

„Jei rudenį vargina dažni peršalimai, į vaistažolių šluotelę galima įmaišyti ir pušų spyglius. Nors juos galima rinkti ištisus metus, tačiau geriausias savybes išlaikę pušų spygliai – surinkti žiemos metu“, – patikino laidos pašnekovė.

Kaip pasigaminti arbatžolių šluotelę – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 20:46 min.):

Aromaterapeutė Aistra Papaitė-Kazlauskienė: kaip paįvairinti nuobodžius rudens vakarus... arbatžolėmis?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi