Gyvenimas

2019.08.28 11:11

Į Lietuvą atvyksta milijonus sekėjų surinkę komiksų kūrėjai Maya ir Yehuda Devir

LRT.lt2019.08.28 11:11

Internetinių komiksų gerbėjus pasiekė dar viena puiki žinia. Į Lietuvą atvyksta ne tik daugiausiai sekėjų socialiniuose tinkluose turintys „Cyanide&Happiness“, bet ir pasaulyje turbūt garsiausia komiksų kūrėjų pora – Maya ir Yehuda Devir, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Komiksų serija „One of Those Days“ (liet. „Vieną iš tų dienų“) garsėjantys ir beveik 7 mln. sekėjų turintys Izraelio kūrėjai Vilniuje lankysis jau rugsėjo 21-22 dienomis, „Comic Con Baltics 2019“ renginio metu.

„Su džiaugsmu galime patvirtinti, kad rudenį Lietuvoje svečiuosis turbūt garsiausia komiksų kūrėjų pora – Izraelio menininkai Maya ir Yehuda Devir. Vien „Instagram“ tinkle beveik 5 milijonų sekėjų auditoriją turintys kūrėjai gerbėjų mėgstami už jau trečiuosius metus skaičiuojančią komiksų seriją „One of Those Days“.

Joje vyras ir žmona kūrybiškai atvaizduoja komiškas, o kartais net ir itin jautrias jų šeimyninio gyvenimo akimirkas“, – sako „Comic Con Baltics“ renginio organizatorius Darius Krasauskas.

Pirmasis M. ir Y. Devir komiksas pasirodė dar 2016 metais. Tuo metu pora buvo vos baigusi Jeruzalės Bezalelio menų ir dizaino universitetą, kur kartu studijavo vizualinę komunikaciją.

„Pirmąjį komiksą Devir šeima sukūrė kaip rekomendacijų prašymą socialiniame tinkle „Facebook“.

Iš Jeruzalės į Tel Avivą persikelti nusprendusi pora socialiniuose tinkluose į savo draugus, artimuosius ir pažįstamus kreipėsi patarimo dėl gyvenamojo būsto. Na, o vietoje neoriginalios asmenukės nusprendė pasidalinti kūrybišku, esamą gyvenimo situaciją atvaizduojančiu komiksu“, – pasakoja organizatorius.

Šiandien M. ir Y. Devir tituluojami kaip vieni garsiausių ir sėkmingiausių internetinių komiksų kūrėjų visame pasaulyje. Jų socialinių tinklų paskyras seka netoli 7 mln. vartotojų, o jų išleistos komiksų knygos ir atributika graibstomos kasdien.

„Devir šeimos sėkmę lemia unikalus, jų kasdienybę ir išgyvenimus atspindintis turinys. Kaip sako patys kūrėjai, viskas, ką jie piešia yra iš tiesų jiems nutikę realiame gyvenime – tai nėra sukurtos, išgalvotos ar kitų žmonių išgyventos istorijos.

Tarp jų yra ne tik šmaikščios kasdieninės situacijos, bet ir rimti bei jautrūs šeimą ištinkantys sunkumai. Tai sekėjams leidžia labiau susitapatinti ir įsitraukti į komiksistų pasakojamas istorijas“, – sako populiariosios kultūros renginio organizatorius.

Nusprendę dalintis tiek smagiomis, tiek iššūkių kupinomis gyvenimo akimirkomis, M. ir Y. Devirai komiksuose užfiksavo ir daug jėgų bei stiprybės pareikalavusį vaikelio planavimo etapą. Šiandien Devirų dukrai Ariel jau 3 mėnesiai, tačiau jos laukimu tiek šeima, tiek sekėjai gyveno dar nuo praėjusios vasaros.

„Vaikelio planavimas iki tol vien komiškus jų komiksus papildė ir širdį veriančiomis nesėkmės bei išgyvenimų istorijomis. Tai sekėjams leido pasijausti dar arčiau jų – tarsi draugams“, – sako D. Krasauskas.

Kartą per savaitę pasirodančių komiksų idėją ir norimą perteikti mintį kuria abu menininkai. Juos piešia ir įgyvendina – Yehuda. Kaip skelbia pats kūrėjas, visi jo darbai yra įkvėpti amerikietiškojo komiksų stiliaus.

Susitikti, pabendrauti, nusifotografuoti, iš arti apžiūrėti Devirų šeimos darbus ar įsigyti juos su parašu gerbėjai galės kultinio populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.