Gyvenimas

2019.08.29 20:05

Pėsčiomis Lietuvą apkeliavęs Šarūnas: gražesnės šalies pasaulyje nėra

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.29 20:05

„Nors esu nemažai keliavęs, kaskart grįžęs suprantu, kad nėra gražesnės šalies už Lietuvą ir mielesnių žmonių už lietuvius“, – kalbėjo LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas“ viešėjęs iniciatyvos „Ačiū už pamokas“ sumanytojas Šarūnas Dignaitis. Vyras savo žygiu siekė atkreipti dėmesį į Lietuvos švietimo problemas ir paraginti gyventojus padėkoti savo mokytojams.

Anot Š. Dignaičio, švietimas yra viena svarbiausių šalies jėgų, varančių visuomenę į priekį. „Jei norime pokyčių, reikėtų pradėti ne nuo to, kas yra blogai, o pasidžiaugti tuo, ką turime – pavyzdžiui, gerais mokytojais“, – kalbėjo Š. Dignaitis. Todėl savo žygiu ir iniciatva jis kviečia prisiminti ir padėkoti savo mokytojams.

Jis ragina iki rugsėjo 1-osios savo socialiniuose tinkluose pasidalinti mokyklos laikus menančia fotografija, po ja prirašyti grotažymę #ačiūužpamokas ir padėkoti savo mokytojams už ugdymą.

Vyras viliasi, kad pavyks sukurti gražią tradiciją ir prieš kiekvienų mokslo metų pradžią šitaip pagerbti mokytojus, kurie mokinius lydi sudėtingiausiu paauglystės laikotarpiu, atiduoda jiems savo jėgas ir išmoko svarbiausių gyvenimo pamokų.

Liepos 13 d. į žygį aplink Lietuvą išsiruošęs vyras kelionę pradėjo nuo Klaipėdos Žemynos gimnazijos. Kasdien jis nueidavo apie 35 kilometrus ir per 40 dienų pasieniu palei Latviją, Baltarusiją, Lenkiją ir Kaliningradą sukorė net 1,2 tūkst. kilometrų kelią. Tiesa, kilometrų skaičius Š. Dignaičio neišgąsdino – kad juos sėkmingai įveiks, jis sakė žinojęs nuo pat savo kelionės pradžios.

Neseniai iš žygio sugrįžęs vyras pasakoja, kad Lietuvos pasienyje su kaimyninėmis šalimis sutiko daug tikrų lietuvių – malonių, svetingų ir vaišingų. Dauguma sutiktų gyventojų keliautoją pakviesdavo vidun, pavaišindavo kava, įbrukdavo lauknešėlį su dešra ar konservais.

Anot vyro, nors vienkiemiuose gyvenančius žmones skiria didesnis fizinis atstumas nei miesto gyventojus, iš tiesų kaimuose gyvenantys žmonės yra arčiau vienas kito – jie vienas su kitu sveikinasi ir nuoširdžiai pasidomi, kaip sekasi.

Kaip ir kiekviena įsimintina kelionė, taip ir ši nepraėjo be nuotykių. Keliaujant pro Puškų pasienio užkardą, prie vyro prisijungė keturkojė bendrakeleivė, kurią vyras pavadino Bela, nuo žodžio „Belarus“.

Š. Dignaitis juokauja, kad paskutinėmis dienomis Bela tapo jo gelbėtoja – kalytė išgelbėjo jį ne tik nuo užpuolusių šernų būrio, bet ir nuo vienatvės.

„Jei eini vienas ir kalbiesi su savimi, atrodai kaip išprotėjęs, o jei kalbi su šuniu, tai viskas gerai“, – šmaikštauja Š. Dignaitis. Vyras pripažįsta, kad paskutinėmis dienomis 35 kilometrus Bela įveikdavo tik raginama ir lepinama skanėstais. Išvarginta ilgos kelionės, kalytė nuo pat grįžimo dienos iki šiol ilsisi visur, kur papuola.

„Mano žygis baigėsi ir aš dar kartą įsitikinau, kad Lietuva man yra gražiausia šalis, o lietuviai – mieliausi žmonės“, – meilės tėvynei neslepia keliautojas ir prisipažįsta toliau išsikėlęs iššūkį prisidėti prie šalies švietimo pokyčių, prie kurių prisijungti kviečia ir kitus švietimu besirūpinančius šalies gyventojus.

Išsamus pokalbis – laidos įraše:

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Ortoreksija – sveiko gyvenimo manija, vedanti toli gražu ne į sveiką gyvenimą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.